Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jak wybrać dobry fotel biurowy?

fotel biurowy

Dobrze dobrany fotel biurowy to podstawa wysokiego komfortu pracy, ale również dbałość o nasze zdrowie, w szczególności kręgosłup, który na zwykłych krzesłach lub słabej jakości fotelach niestety nie znajduje się w najlepszym położeniu. W niniejszym artykule dowiesz się o kilku czynnikach, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem fotelu do biura lub po prostu do pracy w domowych warunkach. Zaczynajmy!

  1. Jaki typ fotela biurowego wybrać?
  2. Jak powinien wyglądać fotel biurowy?
  3. Ile kosztuje dobry fotel do biura?

Fotele biurowe ze względu na charakter wykonywanej dziś przez ludzi pracy, cieszą się niezmiennym zainteresowaniem, stąd też ich bogata oferta w sieci i sklepach stacjonarnych. Dowiedz się czym się kierować podczas zakupu dobrego fotela do biura.

Jaki typ fotela biurowego wybrać?

Istnieje kilka rodzajów foteli biurowych. Jeden z nich do klasyczne fotele, które mają prostą konstrukcje i kształt oraz regulację wysokości. Tego typu fotele można kupić już za kilkadziesiąt złotych. O wiele bardziej zaawansowane są fotele kubełkowe, które dopasowują się do kształtu ciała i są o wiele bardziej ergonomiczne. Kosztują 200-300 zł i więcej. Warto je rozważyć, jeśli spędzamy dużo czasu przed komputerem siedząc na niewygodnym krześle lub fotelu. Kolejna kategoria to droższe fotele medyczne lub ortopedyczne, które szczególnie ważne są dla osób z wadami kręgosłupa. Są odpowiedni wyprofilowane pod kątem siedziska i oparcia. Zapewniają największą wygodę dla kręgosłupa, ale też niemało kosztują. Wybór rodzaju zależy więc od charakteru naszej pracy (ile godzin spędzamy przed komputerem), stanu kręgosłupa (czy mamy problemy a może chcemy im zapobiec?) oraz oczywiście – stanu portfela.

Jak powinien wyglądać fotel biurowy?

Nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka jest ważna. W końcu fotel będzie jednym z elementów pomieszczenia. Warto zadbać o jakoś materiałów, to czy łatwo będzie się go czyścić oraz to jak będzie pasował do pozostałych elementów pokoju lub biura. Może to być fotel pasujący do eleganckiego biura ale również fotel do gabinetu bądź też fotel dla osoby młodej, np. studiującej. Wybór foteli biurowych w sieci jest bardzo duży, także z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Ile kosztuje dobry fotel do biura?

Ceny foteli biurowych są różnorodne i najczęściej odpowiadają ich jakości. Najprostsze fotele kosztują nawet 50 zł, jednak nie zapewnią ochrony Twojemu kręgosłupowi. Lepsze fotele, np. kubełkowe to wydatek rzędu 300-500 zł, jednak ochrona kręgosłupa i ogólny komfort są tutaj dużo wyższe.

Powiązane artykuły

Na co zwracać największą uwagę wybierając artykuły biurowe?

teoriabiznesu.pl

Dlaczego wygodny fotel to klucz prowadzenia biznesu z domu?

teoriabiznesu.pl