Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jak zabezpieczyć paczkę przed upadkiem i wilgocią?

zabezpieczenie paczki

Artykuł sponsorowany

Wysyłka towaru często wiąże się z ryzykiem jego uszkodzenia nie tylko w trakcie transportu, ale także magazynowania. Przekładanie, sortowanie, ustawianie – to wszystko może przełożyć się na upadki, zabrudzenia, a nawet wilgoć, jeśli paczka nie będzie przechowywana w odpowiednim miejscu. Aby tego uniknąć, ważne jest skuteczne zabezpieczenie przesyłki. Jak to zrobić? Odpowiadamy!

Dlaczego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki?

Każda z paczek, niezależnie od tego czy jest to wysyłka biznesowa, czy prywatna, musi pokonać nieraz kilkaset kilometrów, by dotrzeć do celu. Podczas całej podróży niejednokrotnie jest przerzucana i ustawiania, a to może wpłynąć na jej zawartość, zwłaszcza jeśli znajdują się w niej delikatne (np. szklane) czy kosztowne produkty. Bez odpowiedniego zabezpieczenia, zawartość może zostać uszkodzona, zniszczona, a nawet stać się bezużyteczna, co z kolei będzie stratą zarówno dla osoby wysyłającej, jak i odbiorcy.

Podobnie jest w przypadku towarów stojących na magazynach. Część z nich może wymagać odpowiedniej temperatury lub wilgotności powietrza. Jeszcze inne – odpowiedniego transportowania między półkami. Niezabezpieczone paczki mogą być narażone na kurz, wilgoć i inne zniszczenia mechaniczne. To właśnie dlatego warto zabezpieczać każdą przesyłkę, zwłaszcza że można zrobić to w prosty i ekonomiczny sposób!

Jak zabezpieczyć paczkę?

Jak zabezpieczyć paczkę ze szkłem, żywnością, elektroniką czy dokumentami? Przede wszystkim: skutecznie. Aby jednak tak było, niezbędne będą konkretne produkty, z których pomocą każda przesyłka dotrze do odbiorcy w całości. Pomocne okażą się np.: folia bąbelkowa, wypełniacze, folie stretch oraz odpowiednio grube kartony i koperty.

To, w jaki sposób zabezpieczyć paczkę przed upadkiem i wilgocią, zależy przede wszystkim od jej zawartości. Należy ochronić zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną część przesyłki. Można zrobić to na kilka sposobów, np. poprzez:

  • Owijanie i zawijanie – czyli sposób na zabezpieczenie powierzchni paczki. Dzięki temu rozwiązaniu ochronisz ją przed zarysowaniami, kurzem, wilgocią i warunkami atmosferycznymi. Możesz to zrobić z użyciem folii bąbelkowej lub stretchu.
  • Wypełnienia, blokowanie i amortyzowanie – to metoda polegająca na zabezpieczeniu przesyłki od wewnątrz. Wypełnianie pustej przestrzeni zapobiegnie obijaniu się paczki podczas transportu. Blokowanie z kolei utrzyma wysyłany przedmiot w jednej stałej pozycji, a amortyzowanie to najlepsze rozwiązanie na wstrząsy. Każda opcja wymaga jednak wypełniaczy, takich jak wcześniej wspomnienia folia bąbelkowa, dmuchane woreczki czy (w przypadku wersji less-waste) pozostałości z innych przesyłek, takie jak skrawki folii, papiery itd.
  • Wybór odpowiednich kartonów i kopert – kartony i koperty są dostępne w wielu wersjach, które znacznie się od siebie różnią, zwłaszcza pod względem poziomu bezpieczeństwa zapewnionego przesyłce. Istotna jest więc gramatura, sposób zamykania oraz dodatkowe opcje, takie jak np. koperty już wypełnione zabezpieczającą folią.

Chcąc uchronić paczkę zarówno przed wilgocią, kurzem czy zarysowaniami jak i przed upadkiem podczas transportu, warto zastosować więcej niż jedno zabezpieczenie. Doskonałym wyjściem jest wypełnienie paczki w środku oraz owinięcie jej z zewnętrznej strony. Warto również zwrócić uwagę na rodzaje pakowanych przedmiotów i wybrać folie dostosowane do ich rozmiarów i kształtów. Nie wymaga to wiele czasu, a pomoże w utrzymaniu paczki w idealnym stanie od początku jej drogi, aż do samego końca.

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki to ekonomiczne i niewymagające dużego nakładu czasu rozwiązanie, które pozwoli na skuteczne dostarczenie każdego towaru!