Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jaką drukarkę etykiet wybrać?

biurkowa drukarka zebra

Drukarki do drukowania etykiet to niezwykle przydatne urządzenia, które doskonale sprawdzają się zarówno w małych przedsiębiorstwach jak i wielkich firmach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie wyboru drukarki etykiet warto uwzględnić kilka istotnych czynników. W poniższym artykule przedstawiamy kilka istotnych porad, które dobrze jest mieć na uwadze.

Drukarki do etykiet – najważniejsze informacje

Drukarki do etykiet to niezwykle przydatne narzędzia dla wielu firm, szczególnie tych zajmujących się produkcją i dystrybucją rozmaitych produktów. Pozwalają one na łatwe i szybkie tworzenie etykiet z informacjami na temat produktów, takich jak nazwa, kod kreskowy, data ważności czy składniki. Zanim zdecydujemy się na zakup jakiejkolwiek drukarki do etykiet, powinniśmy uwzględnić kilka istotnych kwestii.

drukarka zebra

 

Drukarki do etykiet dzielą się na dwie podstawowe kategorie: termiczne i termotransferowe. Drukarki termiczne wykorzystują specjalny papier termiczny, który zmienia kolor pod wpływem ciepła. Dzięki temu nie wymagają one stosowania tuszu czy tonera, co znacznie obniża koszty eksploatacji. Drukarki termiczne są zwykle tańsze niż termotransferowe, ale ich jakość druku jest nieco niższa.

Drukarki termotransferowe wykorzystują taśmy z tuszem, które przenoszą się na powierzchnię papieru pod wpływem ciepła. Dzięki temu druk jest trwalszy i odporniejszy na warunki atmosferyczne i mechaniczne. Drukarki termotransferowe są droższe niż termiczne, ale jakość druku w tym wypadku jest zdecydowanie lepsza.

Jakie DPI będzie najlepsze?

Ważnym parametrem określającym wydajność drukarki jest DPI (ang. dots per inch). Im jest on wyższy, tym wydrukowane litery, cyfry czy kody kreskowe mają większe zagęszczenie „kropek”, czyli punktów obrazu, w druku. W przypadku, gdy chcemy, by jakość drukowanych tekstów była odpowiednio wysoka, powinniśmy postawić na drukarkę z DPI wynoszącym minimum 300. Jeżeli pracujemy z bardzo małymi kodami kreskowymi, wówczas lepiej jest postawić na drukarkę z 600 DPI.

W drukarki do etykiet można zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie Barcode Market. Pełen asortyment drukarek jest dostępny na stronie https://bcmarket.pl/33-drukarki-do-etykiet.