Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jaki program do liczenia godzin pracy wybrać?

program do liczenia godzin pracy

Zastanawiasz się, czym kierować się wybierając program do liczenia godzin pracy? Czy postawić raczej na mnóstwo możliwości, czy na przejrzystość? A może skupić się na maksymalnym wykorzystaniu możliwości urządzeń rejestrujących? Okazuje się, że nie musisz wybierać.

Oprogramowanie i rejestrator – dobrana para

Zdecydowałeś się zmienić standardowy manualny sposób rejestracji obecności pracowników (w formie papierowej listy) na elektroniczny? Musisz wiedzieć, że warto zrobić to rzetelnie. Najlepsze efekty uzyskasz, wybierając program do liczenia godzin pracy, dedykowany dla konkretnego urządzenia rejestrującego. Dzięki temu zyskasz miał pewność, że będzie działał poprawnie, niezależnie od tego, czy deklaracja obecności będzie odbywała się przy pomocy hasła, karty elektronicznej, skanu odcisku palca, czy wizualnej analizy twarzy. Jedną z takich par współtworzy z rejestratorami Anviz polska firma, a oferowane przez nią oprogramowanie znajdziesz w kategorii https://trigorcp.pl/pl/i/Oprogramowanie-RCP/13 e-sklepu Trigo-RCP. 

Czym cechuje się dobry program do liczenia godzin pracy?

Czego zatem możesz wymagać od aplikacji obsługującej rejestrator – oczywiście poza standardową funkcją gromadzenia czasów wejścia i wyjścia pracownika?

Wiele sposobów rozliczania czasu

Praca pracy nierówna i być może będziesz chciał na różne sposoby rozliczać czas poszczególnych grup pracowników. Może jedni udzielają się podczas zmian nocnych lub często zostają po godzinach i należy się im inna stawka? Albo inni przedłużają przerwy i zamierzasz im odliczyć je od czasu pracy? Program do liczenia godzin pracy powinien pozwalać też na kompensację, czyli odrabianie spóźnień, wcześniejszych wyjść, czy innych nieobecności. Warto również, by obsługiwał jej różne formy: czymś innym jest przecież urlop wypoczynkowy, niż chorobowy.

Generowanie raportów

Wykorzystując funkcjonalny program do liczenia godzin pracy zyskujesz dodatkowe argumenty w rozmowach z niezadowolonymi pracownikami. W przypadku kwestii spornych będziesz mógł zaprezentować im konkretne dane, które skłoniły Cię np. do awansowania kogoś innego. Szczegółowe raporty z czasu pracy danego pracownika mogą posłużyć również w celach motywacyjnych.

Wymagania sprzętowe

Ponieważ program do liczenia godzin pracy ma być Twoim wsparciem, a nie problemem, warto, aby pracował płynnie nawet na komputerze niższej klasy. Zwróć ponadto uwagę, czy jest możliwość dostępu do danych z wielu stanowisk – zwłaszcza jeśli często wyjeżdżasz, może zainteresować Cię opcja instalacji oprogramowania w chmurze.