Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Sale konferencyjne

Jakie cechy powinna posiadać idealna sala konferencyjna?

wnetrze salikonferencyjnej

Nie da się ukryć, że aktualnie praktycznie każdy hotel lub większa firma posiada salę konferencyjną. To pomieszczenie służy zazwyczaj do m.in. spotkań biznesowych, konferencji czy sympozjów. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu sala to przede wszystkim pomieszczenie użytkowe, dlatego bardzo ważna jest jego funkcjonalność. Jak więc powinno wyglądać wnętrze i wyposażenie profesjonalnej sali konferencyjnej? Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, decydując się na wynajem takiego obiektu?

Najważniejsze cechy funkcjonalnej sali konferencyjnej

Nowoczesne i funkcjonalne wnętrza, które mogą być wykorzystywane do organizacji wszelkiego rodzaju wykładów, konferencji, paneli dyskusyjnych oraz spotkań biznesowych powinny być odpowiednio zaadaptowane. Na jakie aspekty podczas wyboru obiektu kładą nacisk środowiska biznesowe? Przed wynajmem sali konferencyjnej należy zwrócić uwagę, na:

  • wielkość i wygląd wnętrza – to priorytetowe kwestie podczas organizacji eventów. Ta pierwsza cecha jest szczególnie ważna, ponieważ dzięki niej dowiemy się, czy wybrane przez nas wnętrze pomieści wszystkich uczestników wydarzenia. Dlaczego estetyka odgrywa ogromną rolę? Sale, które są wykończone neutralnie i klasycznie, sprzyjają skupieniu. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w minimalistyczny design,
  • wyposażenie – to kolejna podstawowa kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. W tym przypadku niezwykle istotna jest przede wszystkim jakość oraz ilość mebli niezbędnych do przeprowadzenia konferencji czy szkolenia,
  • sprzęt multimedialny – idealne wnętrze przeznaczone do organizacji wszelkiego rodzaj eventów powinno być wyposażone w wysokiej jakości akcesoria. Podstawowe wyposażenie to: odpowiednie nagłośnienie, ekrany projektowe, rzutniki, tablice interaktywne i flipcharty,
  • oświetlenie – bardzo ważne jest to, aby sale konferencyjne miały dostęp do światła dziennego. Jednak z drugiej strony okna powinny posiadać specjalne systemy zacieniające, które pozwolą na komfortowe uczestnictwo i sprawia, że informacje wyświetlane przez prowadzącego będą łatwe do odczytania,
  • akustyka – odpowiednia słyszalność to gwarancja dobrego odbioru prowadzącego. W tym przypadku niezwykle istotny jest czynnik izolacji akustycznej. W niektórych pomieszczeniach stosowane są panele akustyczne, które powodują skuteczne wygłuszenie.

spotkanie biznesowe

Czy zaplecze gastronomiczne jest niezbędne?

Zaplecze gastronomiczne jest dostępne w każdym hotelu. Jednak w przypadku profesjonalnych sal konferencyjnych jest niezbędne wtedy, gdy organizowane wydarzenia trwają dłużej niż jeden dzień. W wielu sytuacjach tego typu wydarzenia są obsługiwane przez firmy cateringowe, które zapewniają uczestnikom przekąski, lunche oraz ciepłe i zimne napoje. Nie można jednak zapominać o tym, że obiekt, który chce mieć w swojej ofercie usługi gastronomiczne, powinien posiadać odpowiednie zaplecze. Jeśli chodzi o strefę jadalnianą, to w tym przypadku wystarczą przenośne ścianki mobilne, które zapewnią możliwość swobodnego spożywania posiłków.

Dlaczego warto skorzystać z usług ADN Centrum Konferencyjne?

ADN Centrum Konferencyjne to najlepsze miejsce na organizację konferencji lub spotkania biznesowego. Obiekt dysponuje 25 nowoczesnymi, klimatyzowanymi  i bogato wyposażonymi salami konferencyjnymi z dostępem do naturalnego światła. W każdej chwili można jednak skorzystać z zaciemnienia pomieszczenia jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wynajem sali konferencyjnej dostarcza dużo korzyści, nie tylko uczestnikom spotkania, ale także jego organizatorom. To wszystko za sprawą licznych udogodnień, do których zaliczamy m.in. nowoczesną infrastrukturę, profesjonalną obsługę czy indywidualne podejście do klienta oraz wydarzenia.  Nie da się ukryć, że wynajem sali konferencyjnej w Warszawie w obliczu rosnących oczekiwań uczestników spotkań biznesowych to bardzo dobre rozwiązanie. Decydując się na organizację eventu w ADN Centrum Konferencyjnym, można liczyć na:

  • profesjonalną pomoc podczas organizacji szkoleń, konferencji czy innych tego typu wydarzeń,
  • koordynację przebiegu poszczególnych eventów,
  • wynajem sal pod studia online z wysokiej jakości sprzętami multimedialnymi niezbędnymi do przeprowadzenia transmisji online – mowa tu o laptopach, kamerach internetowych, mikrofonach i monitorach prezentacyjnych,
  • bogatą ofertę związaną z poczęstunkiem podczas szkolenia.

Warto także zaznaczyć, że największa sala konferencyjna dostępna w tym obiekcie posiada około 500 m² powierzchni. Każde spośród 25 pomieszczeń można zaaranżować w dowolnym układzie stołów i krzeseł. Obsługa ADN z pewnością pomoże w organizacji przestrzeni do każdego rodzaju wydarzenia oraz ilości gości. Ogromną zaletą jest także lokalizacja obiektu, bowiem siedziba firmy znajduje się w centrum Warszawy, a dokładniej 1,5 km od dworca Centralnego, co gwarantuje szybki dojazd.

ADN Centrum Konferencyjne to jeden z najnowocześniejszych obiektów konferencyjnych do wynajęcia w centrum Warszawy. Ten wyjątkowy ośrodek wyznacza trendy na rynku eventów branżowych.