Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Kancelaria prawna – obsługa zamówień publicznych

Kancelaria prawna

Prawne zapisy bywają skomplikowane w zwyczajnych sprawach sądowych i administracyjnych, które się nam czasami zdarzają w życiu.

Gdy mowa o zamówieniach publicznych, dużych inwestycjach budowlanych i umowach między korporacjami, sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Tu bowiem często zdarza się, że oprócz lokalnych przepisów prawa, należy również respektować przepisy prawa międzynarodowego, chociażby unijnego.

Prawna obsługa inwestycji budowlanych – powierz najlepszym

Obsłużenie dużych i złożonych inwestycji budowlanych to nie jedynie kwestia odpowiedniej wiedzy technicznej i uprawnień, ale również zwykle wiąże się to ze skomplikowaną materią prawną, której zorganizowaniem powinna zająć się doświadczona w takich kwestiach kancelaria prawna, która zapewni poprawność merytoryczną i techniczną wszelakich zawieranych umów, również tych międzynarodowych, a także uelastyczni cały proces ich zawierania.

Zamówienia publiczne – skomplikowana materia prawna

Zamówienia publiczne to jedne z bardziej delikatnych prawnie rodzajów zleceń. Często bowiem opiewają na gigantyczne sumy, ale ich otrzymanie wymaga od nas nie tylko dobrych umiejętności w naszym zawodzie, ale również odpowiedniego przygotowania prawnego. Tego typu umowy na zamówienia publiczne są bowiem często niesamowicie mocno obwarowane chociażby karami umownymi czy też innymi zapisami, które nierzadko są obligatoryjne na mocy wielu ustaw. W praktyce konkurowanie na rynku zamówień publicznych bez wsparcia solidnych prawników jest działaniem z góry skazanym na porażkę. Doświadczona kancelaria prawna w Warszawie Pieróg & Partnerzy zajmie się kompleksowo Twoimi zamówieniami publicznymi w kwestii prawnej. To nie tylko finalizowanie umów, ale również wsparcie na etapie ich negocjacji, a także zapewnienie na każdym etapie pełnego bezpieczeństwa prawnego i solidnego doradztwa prawnego.

Rozstrzyganie sporów na drodze sądowej – solidna kancelaria

Czasami w naszym biznesie są również takie momenty, gdy musimy swoje spory przenieść na drogę sądową. W takiej sytuacji również potrzebny będzie solidny partner prawny, który na wstępie bardzo dobrze nam doradzi w kwestii powstałych sporów, a następnie wspólnie z nim zaplanujemy właściwe działania, które będą mogły przyczynić się do zmniejszenia chaosu prawnego i dogadania się z kontrahentami, zleceniodawcami czy też odbiorcami naszych usług. Gdy w grę wchodzą duże pieniądze, nierzadko wielomilionowe kontrakty, to odpowiednia kancelaria prawna może nam zaoszczędzić wielu strat na sporach sądowych.