Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Tarcza Antykryzysowa – Kiedy dostanę pieniądze z Tarczy Finansowej?

tarcza logo

W związku z trudną sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa, wiele osób otrzymało wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej. Kiedy jednak można spodziewać się przelewów z takich instytucji jak ZUS i Urząd Pracy. Jak się okazuje sprawa nie jest tak oczywista.

Kiedy dostanę pieniądze z Tarczy Finansowej?

Przeglądając fora internetowe, profile społecznościowe i komentarze na blogach problem dotyczący przelewów nie dotyczy pojedynczych osób. W związku z tym, że wiele osób słyszało, że ktoś już dostał takie wsparcie, zastanawia się, kiedy pieniądze znajdą się jego koncie.

Poniższe stwierdzenia dotyczą tylko i wyłącznie komentarzy zaczerpniętych ze źródeł ( Facebook, Twitter ) od przypadkowych osób. Nie należy się nimi sugerować.

Świadczenie postojowe

Jak czytamy w komentarzach, na postoje należy nieraz czekać kilka tygodni. Niektóre osoby wskazują datę 6 kwietnia, jako dzień złożenia wniosku o postojowe. Nie można jednak stwierdzić czy wnioski te były wypełnione poprawnie oraz czy nie zostały odrzucone prze ZUS.

Jak informuje czytelnik po rozmowie z konsultantem, w naszym panelu PUE nie musi być widoczna informacja o rozpatrzeniu sprawy.

Inne komentarze wskazują, że kolejne wypłaty z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej, za tzw. postojowe, wypłacane będą 5 maja.  Informacje te czytelnik otrzymał na infolinii.

Opieka nad dzieckiem

Osoby komentujące wpisy twierdzą, że od 13 maja nie otrzymały pieniędzy za opiekę nad dzieckiem w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Dzwoniąc na infolinię konsultant informował, że jest 30 dni na wykonanie przelewu. Czas ten jest liczony od podjęcia decyzji przez Urząd.

Jak się okazuje, nieliczne osoby otrzymały już świadczenia za opiekę nad dzieckiem, a niektórzy nawet taki przelew otrzymali za kolejny miesiąc.

Pożyczka 5000 zł

Jak wskazują komentarze, niektóre osoby otrzymały pożyczkę 5000 złotych, w ramach Tarczy Antykryzysowej. Pieniądze na koncie znalazły się po tygodniu, a przed wykonaniem przelewu PUP nie dzwonił do takiej osoby. Inne komentarze wskazują, że taką pożyczkę można otrzymać nawet po 4 dniach.

Pożyczkę 5000 zł wypłaca miejscowy Urząd Pracy, dlatego terminy wypłat mogą być różne. Może mieć to związek z wielkością gminy oraz ilością złożonych wniosków.

Zobacz także: Pożyczka 5000 zł w ramach wsparcia dla firm

Powiązane artykuły

Grant w projekcie “Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa” – opublikowano listę firm

teoriabiznesu.pl

Antykryzysowa Tarcza Branżowa

teoriabiznesu.pl

10 działań antykryzysowych dla polskich firm. Kiedy możliwy lockdown?

teoriabiznesu.pl