Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Owoce i warzywa jako benefit – to dobry pomysł?

owoce i warzywa

W wielu firmach coraz częściej słyszy się o tzw. owocowych czwartkach czy innych dniach tygodnia, w czasie których pracownicy mogą skorzystać z darmowych owoców. Jest to świetny sposób na promocję zdrowego trybu życia, a oprócz tego może wpłynąć na efektywność w pracy. Sprawdź, co znajduje się w ofercie firm zajmujących się tego typu cateringiem oraz dlaczego warto się na niego zdecydować.

Owocowe skrzynki i nie tylko – jakie produkty można zapewnić pracownikom?

Najczęściej w wielu firmach można spotkać benefity w postaci skrzynek z różnymi owocami – jabłkami, bananami i gatunkami sezonowymi. Nie jest to jednak jedyna możliwość. W ofertach wielu producentów można także zaopatrzyć się w pokrojone w słupki warzywa takie jak marchewka, papryka czy ogórek. Do tego w sklepach można kupić coś do picia, czyli zdrowe soki owocowe w butelkach lub ekonomicznych kartonach. Niektórzy producenci oferują nawet bakalie i orzechy. Jak widzisz, oferta jest naprawdę szeroka i z pewnością każdy wybierze najkorzystniejszą opcję.

Nie same owoce – co z promocją zdrowego trybu życia?

Samo zjedzenie jednego jabłka w tygodniu raczej nie będzie świadczyło o zdrowym trybie życia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwe jest zdrowe życie i które zasady mogą wdrożyć niezwykle szybko. Dobrze jest zatem razem z owocami zorganizować prelekcję ze specjalistą na temat zdrowego żywienia. Niektóre osoby na pewno będą chciały ponadto skonsultować się z dietetykiem, który wskaże podstawowe kierunki zdrowej diety. Event tego typu można zorganizować razem z promocją owocowych paczek, co na pewno przełoży się na pozytywny wizerunek firmy.

Zadbaj o właściwe powitanie w pracy dzięki Welcome Pack

Regularne zapewnianie zdrowych przekąsek to jedna sprawa. Drugim nawykiem, który warto wprowadzić w swojej firmie, jest witanie pracowników zdrowymi paczkami. Może to być wyjątkowe wdrożenie dla nowej osoby lub powrót starszego stażem pracownika po dłuższej nieobecności. Tego typu pakiety okolicznościowe można także zastosować jako nagroda za osiągnięcie jakiegoś celu. Jest ona czymś oryginalnym, a dodatkowo przekłada się na promowanie zdrowego trybu życia na co dzień.

Jakie są zalety owoców w pracy?

Zapewnienie owoców pracownikom ma wiele zalet. Oprócz tego, że są one źródłem wielu witamin i składników odżywczych, to korzystnie wpływają na układ odpornościowy. Jest on szczególnie nadszarpnięty w jesienne i zimowe miesiące, co skutkuje częstymi zwolnieniami chorobowymi. Jeśli chcesz ich uniknąć, zapewnij pracownikom porcję warzyw. Oprócz tego benefit tego rodzaju wpływa na znacznie lepsze samopoczucie pracowników, którzy z większą ochotą wykonują swoje obowiązki. Warto też zaznaczyć, że to doskonała wizytówka nowoczesnej i nastawionej na potrzeby pracowników firmy.

Owoce, warzywa i inne produkty do biura zamówisz na stronie https://dailyfruits.pl/