Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Pieczątka firmowa – atrybut każdego profesjonalisty

pieczątka

Każdy przedsiębiorca chce, aby jego firma dobrze się rozwijała oraz przynosiła zyski. Dlatego dużo uwagi poświęcamy na budowanie pozytywnego wizerunku i podnoszenie kwalifikacji personelu. Sporo czynników wpływa na to, jakie firma przynosi zyski. Jednym z nich jest efektywność i dobre zarządzanie. Prace biurowe na ogół zajmują wiele czasu. Sporządzanie dokumentacji, formułowanie pism i inne formalności powinny spełniać określone standardy, choć pieczątka firmowa nie jest obowiązkowa to trzeba przyznać, że bardzo ułatwia i przyśpiesza pracę.

Pieczątki firmowe i ich uzasadniona popularność

Pieczątka firmowa to źródło podstawowych informacji i danych firmy. Znajduje się tu:

  • nazwa firmy,
  • NIP,
  • REGON,
  • numer telefonu,
  • ulica oraz miejscowość,

czyli wszelkie dane informacyjne i adresowe. Bardzo popularne jest dodanie logo do takiej pieczątki. Logo pozytywnie wpływa na odbiorcę, gdyż dzięki temu małemu obrazkowi, można szybciej skojarzyć firme, Stemplowanie dokumentów jest ważne i podnosi ich rangę. Wpisywanie wszystkich tych danych ręcznie zajmowałoby dużo czasu i negatywnie wpływałoby na efektywność. Przybicie pieczątki to kilka sekund. Dzięki temu dokument jest czytelny, estetyczny i wygląda profesjonalnie.

Znakowanie korespondencji w przypadku kilku sztuk, nie wpływa znacząco na poświęcony temu czas. Jednak, gdy kopert do podpisania dziennie jest kilkadziesiąt, nagle taka pieczątka firmowa staje się niezwykle przydatna, a czas spędzony nad tym zadaniem znacznie się skraca.

Koszt pieczątki firmowej

Zakup pieczątki do firmy to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, a wystarcza na bardzo długo – nawet przy intensywnym eksploatowaniu. Tusz można bez kłopotu wymieniać samodzielnie. Dobrze jest zapoznać się z ofertą funkcjonalnych pieczątek, aby wybrać to, co spełnia nasze standardy. Stempel to doskonały nośnik podstawowych danych, uwiarygadnia dokumenty i pozwala oszczędzać cenny czas zapracowanych przedsiębiorców.

Cena pieczątki firmowej zaczyna się już od 30 zł. Jej całkowity koszt jest zależy od wybranego modelu automatu, koloru tuszu, ilości danych oraz przede wszystkim od tego, czy przesyła się gotowy projekt czy zleca się go firmie wraz z wykonaniem pieczątki.

Pieczątka firmowa jako wizytówka

Są firmy, które dziennie odwiedza kilkadziesiąt klientów. Niech chociaż połowa z nich poprosi o dane kontaktowe firmy, to zmusza przedsiębiorę do zaopatrzenia się w niesamowicie duża ilość wizytówek. W takich przypadkach należy rozróżnić kontrahentów biznesowych, którym wypada wręczyć wizytówkę, od osób, które zwyczajnie na szybko potrzebują numeru telefonu firmy czy adresu e-mail. Przybicie pieczątki firmowej na karteczce doskonale spełni swoją rolę.

Potencjał pieczątki firmowej – wykorzystaj go w pełni

Jak już wspomniane zostało wcześniej, nie każdy o tym wie, że istnieje możliwość umieszczania logo firmy na pieczątce. To bardzo praktyczny sposób znakowania i reklamy. Choć w treści pieczątki możemy umieścić wiele danych i znaków to warto pamiętać o umiarze, ponieważ liczy się głównie elegancki i prosty wygląd. Zwłaszcza jeśli pieczątki będziemy używać na oficjalnych dokumentach musi ona prezentować się schludnie. Przybicie pieczęci to dużo bardziej praktyczne rozwiązanie niż odręczne zapisywanie danych i jednocześnie mamy pewność, że nie pomyliliśmy się w podawaniu tak ważnych informacji.

Jak zamówić pieczątkę do firmy?

Niezależnie od tego w jakiej branży działamy, pieczątka firmowa to poręczny sposób na szybkie dopełnienie formalności. Niezbędna jest w każdym biurze, a niekiedy dobrze będzie ją zabrać ze sobą do urzędu czy innej instytucji kiedy załatwiamy sprawy firmowe. Może to znacznie przyspieszyć formalności. Firma Stempleks to bogaty asortyment, w którym każdy znajdzie odpowiedź na potrzeby swojego przedsiębiorstwa. Grono specjalistów zadba o to, aby dane na pieczątce były dobrze rozmieszczone, a całość wyglądała estetycznie. Należy pamiętać, by dokładnie sprawdzić wszystkie elementy potrzebne zlecenia, by uniknąć niepotrzebnych błędów.
Pieczątki firmowe można zamówić bez wychodzenia z domu. Sprawdź kreator pieczątek firmy Stempleks i zamów pieczątki online!