Własna myjnia samochodowa to dobry pomysł na dochodowy biznes. Istnieje możliwość zainwestowania w budowę myjni samoobsługowej lub myjni tradycyjnej. Wybór powinien być uzależniony m.in. od ilości czasu, jaki będziemy w stanie poświęcić na prowadzenie tej działalności, ale też od posiadanego budżetu na realizację inwestycji. Bez względu na to, w którą stronę skierujecie Wasze zainteresowanie, warto gruntownie przejrzeć ofertę projektów Muratora, aby podjąć tę jedyną i słuszną decyzję. Czym powinniśmy kierować się podczas wyboru najlepszego rozwiązania?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu myjni?
Podstawowym kryterium podczas wyboru projektu budynku, w którym urządzimy myjnię samochodową, jest jego wielkość. Zastanówmy się, czy interesuje nas stworzenie niewielkiego punktu usługowego, czy też rozbudowanego obiektu, oferującego różne rodzaje usług związanych z pielęgnacją pojazdów. Przemyślmy, jaki rodzaj myjni chcielibyśmy stworzyć – czy ma być to myjnia automatyczna, samoobsługowa bezdotykowa, czy też ręczna – gdzie zatrudnieni pracownicy zajmą się myciem pozostawionego przez klienta pojazdu.
Zależnie od naszych planów, możemy zdecydować się na wzniesienie budynku dwu-, trzy- lub wielostanowiskowego, który pozwoli nam obsłużyć zróżnicowaną liczbę klientów w jednym czasie. Jeżeli w przyszłości rozważamy rozbudowę naszej myjni, szukajmy projektu o formie umożliwiającej bezproblemowe dobudowanie kolejnych pomieszczeń. Każdorazowo miejmy na uwadze wielkość posiadanej działki, która bezpośrednio determinuje maksymalny, możliwy metraż myjni samochodowej. Zwróćmy również uwagę na ogólną estetykę takiego obiektu. Profesjonalnie wyglądający budynek wzbudzi zaufanie naszych klientów, którzy nie będą obawiali się pozostawić u nas swojego auta.
Wszechstronne przeznaczenie budynków usługowych
Chcąc otworzyć myjnię samochodową, nie musimy ograniczać się tylko do jednego rodzaju działalności. Dostępne w sprzedaży budynki, nierzadko obejmują część do pielęgnacji samochodów oraz warsztat, w którym będziemy mogli oferować inne usługi, związane z pojazdami. W takim pomieszczeniu usługowym możemy wykonywać naprawy pojazdu czy też działania z branży auto detailingu, proponując naszym klientom kompleksową konserwację samochodów. W budynku możemy także otworzyć stację kontroli pojazdów bądź sklep motoryzacyjny, w którym właściciele aut znajdą niezbędne produkty.
Planując zatrudnianie pracowników, nie zapominajmy o stworzeniu zaplecza socjalno-sanitarnego. W razie potrzeby rozważmy wygospodarowanie pomieszczenia biurowego, w którym zajmiemy się obsługą firmowej dokumentacji. Możemy także zdecydować się na zakup projektu budynku z częścią mieszkalną, który pozwoli nam łatwiej sprawować osobistą kontrolę nad działaniem pracowników oraz wyeliminować konieczność codziennych dojazdów do pracy. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru obowiązkowo sprawdźmy zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub uzyskajmy Warunki Zabudowy. Dzięki temu upewnimy się, że na wybranej działce dozwolone będzie wzniesienie budynku usługowego, jakim jest myjnia samochodowa.
Myjnia samochodowa to pomysł na biznes, który wymaga zainwestowania sporej kwoty pieniędzy. Choć samo wzniesienie budynku może być przystępne cenowo, znacznym kosztem będzie jego specjalistyczne wyposażenie. Jednocześnie – dzięki dobrej lokalizacji i komfortowej obsłudze – możemy być niemal pewni szybkiego zwrotu włożonego kapitału. W konsekwencji, w stosunkowo niedługim czasie od rozpoczęcia świadczenia usług, odzyskamy pieniądze przeznaczone na budowę, a w późniejszym okresie – każdego dnia będziemy czerpać wymierne zyski.
Zdjęcie: Projekt budynku usługowego – UC43 Budynek usługowy z częścią mieszkalną z kolekcji Murator,
inż. Ryszard Fabrowski
Tekst sponsorowany: Projekty Domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl