Biznes informacje – wywiady biznesowe, pomysły na biznes
Image default
Firma Internet Reklama

Poprawiamy jakość obsługi klienta – analiza ruchu i społeczność

W poprzednich częściach omówiliśmy jak poprawić jakość obsługi klienta poprzez zatrudnienie wykwalifikowanego pracownika oraz utrzymaniu ładu i przejrzystości w naszych sklepach stacjonarnych i internetowych. Kolejną pomocą mogą się okazać dane analityczne i media społecznościowe.

Ilość użytkowników na odwiedzających nasz sklep internetowy może nie do końca odzwierciedlać ilość zakupionych u nas przedmiotów. Czy zastanawiałeś się jak wygląd Twojej strony może przyciągnąć oko potencjalnego klienta lub w jaki sposób jej wizerunek go od niej odpycha? Może warto zaktualizować grafikę na stronie, odświeżyć jej wygląd lub całkowicie zmienić szablon?

Zastanów się, jak Twoja marka mogłaby zaistnieć w mediach społecznościowych? To na nich głównie skupia się większość osób i to właśnie tutaj kwitnie wymiana poglądów i opinii dotyczących produktów.

Zastanów się, jak Twoja marka mogłaby zaistnieć w mediach społecznościowych? To na nich głównie skupia się większość osób i to właśnie tutaj kwitnie wymiana poglądów i opinii dotyczących produktów. Udostępniając możliwość komentowania swoich produktów lub tworzenia ankiet jesteś w stanie poznać oczekiwania klientów. Twój produkt może nie spodobać się ze względu na cenę, koszt wysyłki lub długi termin realizacji. Zapytaj o to klientów, a najlepszym narzędziem do tego są media społecznościowe.

Warto umieścić na swojej stronie skrypt, który poinformuje Cię ile osób odwiedziło Twoją stronę, jak długo na niej przebywali i jakie zakładki najchętniej odwiedzali. Jeżeli czas spędzony na odwiedzeniu strony jest zbyt krótki lub wskaźnik odrzuceń zbyt wysoki to znaczy, że coś trzeba ulepszyć
Doskonała obsługa klienta składa się z wielu czynników, Jeżeli umiemy je połączyć możemy zdobyć zadowolonego klienta, który do nas wróci.

Powiązane artykuły

Jak pozycjonować firmę w Google ?

teoriabiznesu.pl

Doinwestowana i usprawniona strona internetowa

teoriabiznesu.pl

Rynek pracy w Polsce na przełomie lat – wywiad z Praca.pl

teoriabiznesu.pl