Biznes informacje – wywiady biznesowe, pomysły na biznes
Image default
Firma Internet Reklama

Poprawiamy jakość obsługi klienta cz 2

W części pierwszej porozmawialiśmy o jakości obsługi klienta poprzez wykwalifikowanego pracownika naszej firmy. Zarówno w sklepie stacjonarnym jak i internetowym warto zadbać o porządek. Nasze sklepy są wizytówką i jeżeli klient znajdzie to czego chce chętniej do nas wróci. ( Pamiętajmy także o siedzibie naszej firmy – to ona jest naszą wizytówką – tam również musi być czysto )
Sklepy stacjonarne posiadające dużo asortymentu muszą być odpowiednio zaopatrzone, a ich produkty odpowiednio umieszczone. Klienci chcą aby ich zakupy były przyjemne, bezproblemowe i szybkie. Do tego dochodzi wykwalifikowana obsługa umiejąca jasno i rzeczowo opowiedzieć o interesującym produkcie. Zrobi to tylko osoba, która w naszej firmie czuje się dobrze. Osoby niedouczone zazwyczaj „leją wodę” lub mówią to co klient wie lub chce usłyszeć. Nie tędy droga. Każdego klienta traktujmy indywidualnie a nasze podejście do niego zaowocuje w przyszłości. Zadowolony klient zawsze do nas wróci i poleci nas dalej.

Jasne i rzeczowe odpowiedzi na zapytanie klientów dotyczące naszych produktów to pierwszy krok do zadowolonego konsumenta

Prowadząc sklep internetowy musimy przestrzegać dokładnie tych samych zasad chociaż okazujemy je w inny sposób. Jasne i rzeczowe odpowiedzi na zapytanie klientów dotyczące naszych produktów to pierwszy krok do zadowolonego konsumenta. Podobnie jak w wypadku sklepu stacjonarnego, także w tym internetowym musi być ładnie i przejrzyście. Możemy tego dokonać odpowiednio segregując kategorie tak aby bez problemu można było znaleźć interesujący produkt. Opisy kategorii i produktów na stronie powinny być krótkie i rzeczowe. Nie ma potrzeby rozpisywać się na temat zrozumiałej kategorii.

W części 3 dowiemy się jak wykorzystać statystyki stron i media społecznościowe do budowania dobrych relacji z klientami

Powiązane artykuły

Zarabianie w serwisie Youtube – lokowanie produktu

teoriabiznesu.pl

Pozycjonowanie w 2018 roku – na co zwrócić uwagę

teoriabiznesu.pl

Kary od Google, wirtualna rzeczywistość i okulary Hololens – wywiad

teoriabiznesu.pl