Biznes informacje – wywiady biznesowe, pomysły na biznes
Image default
Firma Reklama

Poprawiamy jakość obsługi klienta – wykwalifikowany personel

Zadowolony klient to podstawa udanego biznesu. Bez klientów firma nie ma przychodów i reklamy. Co jednak sprawia, że klienci chętnie do nas wracają ? Jakie mogą być przyczyny odwrotnego rozwoju wydarzeń czyli strata klienta ?
Bardzo często zdarza się, że ilość pytań jakie otrzymujemy droga mailową lub telefoniczną nie przekłada się na sprzedaż produktu. W takim wypadku czas przeprowadzić analizę i wykluczyć przyczyny niskiej sprzedaży produktu.

W Polsce dosyć popularnym zjawiskiem jest ostatnio zatrudnianie obcokrajowców tylko po to aby załatać dziurę jaką jest brak pracowników z Polski.

W Polsce dosyć popularnym zjawiskiem jest ostatnio zatrudnianie obcokrajowców tylko po to aby załatać dziurę jaką jest brak pracowników z Polski. Czy jednak ta metoda na dłuższą metę ma prawo się sprawdzić ? Zastanówmy się czy taki pracownik nie podchodzi do zleconych zadań w sposób pobieżny wychodząc z założenia, że on nie będzie wiecznie pracował w naszej firmie. Cięcie kosztów związanych z zatrudnieniem odpowiedniego człowieka do obsługi klienta na magazynie może spowodować jego utratę poprzez nieodpowiednie podejście do niego przez pracownika, który nie wiąże z naszą firmą przyszłości.

Dział obsługi klienta to najważniejszy kanał w naszej firmie, ponieważ to on ma na celu przekonać go do skorzystania z naszej oferty. Ile razy sam zostałeś potraktowany lekceważąco przez obsługę danego sklepu lub podczas rozmowy telefonicznej? Czy chętnie tam wróciłeś? Niech wizerunek Twojej firmy budują osoby, które traktują firmę jak część siebie.
Wszystko co ma związek z pozyskaniem klienta, odpowiedź na jego maile i późniejsza sprzedaż oraz wsparcie po sprzedażowe buduje wizerunek Twojej firmy.

Powiązane artykuły

Stoły użytkowe o ciekawym przeznaczeniu – wywiad

teoriabiznesu.pl

Targi franczyza 2018 – XVI edycja Targów Franchisingu

teoriabiznesu.pl

Rynek pracy w Polsce na przełomie lat – wywiad z Praca.pl

teoriabiznesu.pl