Pomysł na biznes / Franczyza / Pomysł na firmę
Firma

Praca zdalna jako pomysł na biznes

praca zdalna

Praca zdalna w obecnym czasie zyskuje na popularności, a to dzięki zmieniających się trendach w sposobie wykonywania swoich zadań związanych zarówno z zarządzaniem kadrą czy obsługą stron internetowych klientów.

Praca zdalna to najwygodniejszy sposób wykonywania swoich obowiązków. Z takiej formy chętnie korzystają osoby wychowujące dzieci, osoby które często podróżują, czy nawet studenci chcący pogodzić naukę z pracą. Pomysły na prace zdalną mogą być doskonałą inspiracją na pomysł na biznes.

Praca zdalna – przykłady

Księgowość

Obecnie większość faktur jest wysyłana w formie elektronicznej. Jeżeli nasza firma lub placówka w której pracujemy opiera swoją księgowość na zasobach Internetu, bez problemu możemy taką pracę wykonywać z domu.

Sprzedaż produktów w firmie elektronicznej

Jeżeli w naszej ofercie posiadamy produkty w formie elektronicznej, np. ebooki lub poradniki możemy bez problemu taką pracę wykonywać zdalnie na przykład podczas podróży.

Grafika komputerowa

Jeżeli wykonujemy usługi graficzne – nie ważne czy dla przedsiębiorstw czy prywatnie – możemy traktować taką pracę jako pracę zdalną, dodatkowo z możliwością wykonywania jej w terenie.

Artykuły na zlecenie

Jeżeli piszemy artykuły na zlecenie, lub tworzymy treści dla sklepów internetowych możemy wykonywać to także zdalnie i na dodatek w terenie.

Obsługa stron internetowych

Kolejny przykładem pracy zdalnej jest obsługa stron internetowych w tym pozycjonowanie. Możemy takie usługi wykonywać tylko za pomocą komputera bez konieczności przebywania w biurze.

Projektowanie obiektów / tworzenie stron

Tworzenie stron internetowych i projektowanie obiektów to kolejny przykład jakim jest praca zdalna. Wystarczy posiadać odpowiednie narzędzia pracy jaki jest odpowiedni komputer oraz program komputerowy.

Praca zdalna – oferty pracy

W Internecie znajdujemy wysyp ofert pracy zdalnej. Kuszą one zyskiem prowizyjnym i możliwością wykonywania jej w domu. Większość z nich polega jednak na oferowaniu usług i wysyłania spamu przypadkowym użytkownikom. Niema to nic wspólnego z normalnym trybem pracy. Uwaga na oferty które zapewniają szybkie wzbogacenie się, lub wykorzystujące nasze dane i dane naszych znajomych do promowania produktów zleceniodawców.

Powiązane artykuły

Pomysł na biznes

teoriabiznesu.pl

Pomysł na firmę czy praca na etacie

teoriabiznesu.pl

Model biznesowy a schemat Business Model Canvas

teoriabiznesu.pl