Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Czy warto wybrać program online do pełnej księgowości?

program księgowy online
Pełna księgowość należy do najbardziej skomplikowanej formy rozliczeń z fiskusem. Przedsiębiorca praktycznie nie ma możliwości aby prowadzić pełne księgi samemu. Zawsze musi korzystać z pomocy księgowej lub biura rachunkowego, które z kolei wykorzystują programy księgowe. Ostatnio na rynku pojawiły się nowe rozwiązania. Chodzi o technologię chmurową.

Program księgowy online jak w banku

Tradycyjne programy księgowe są instalowane na komputerach w biurach rachunkowych. To z kolei sprawia, że księgowi narażeni są na wiele niedogodności. Chodzi np. o aktualizacje – a tych w ostatnich latach na pewno nie brakuje, biorąc pod uwagę liczbę zmian w prawie. Aby dostosować program do obowiązujących rozwiązań, zmiany na danym komputerze musi najczęściej wprowadzić informatyk albo wdrożeniowiec. To z kolei dodatkowy koszt, a także strata czasu. Inna sytuacja jest, jeśli weźmiemy pod uwagę program księgowy online.

Działa on tak samo jak bankowość elektroniczna, z której korzysta tak wielu Polaków. Niezależnie od miejsca ani urządzenia, na którym się logujemy, zawsze otrzymujemy dostęp do wszystkich funkcjonalności na naszym koncie. Dokładnie tak samo jest, jeśli wybierzemy program księgowy online. Co więcej, w tym przypadku wszystkie aktualizacje będą wprowadzane zdalnie i jednocześnie u wszystkich użytkowników. Zamiast więc płacić za pracę informatyka wystarczy zalogować się do programu, a za każdym razem otrzymamy dostęp do jego aktualnej, zgodnej z prawem wersji.

księgowanie online

Jak wybrać program księgowy online?

Program księgowy online to cały czas w Polsce nowość. Rynek takich rozwiązań nie jest cały czas bardzo rozwinięty. Liderem jest na pewno Taxomatic – program księgowy dedykowany dla biur rachunkowych, który umożliwia pracę także samego przedsiębiorcy. Właściciel firmy, ewentualnie upoważniona przez niego osoba, może np. wprowadzać dokumenty albo mieć dostęp do danych, jakie generuje księgowość. Dodajmy, że Taxomatic to program księgowy online, który umożliwia obsługę KPiR i pełnej księgowości. Dzięki temu przejście z uproszczonej na pełną księgowość jest banalnie proste. Wszystko odbywa się w jednym programie, jako ciągły proces.

Warto także wspomnieć, że wszystkie aktualizacje są w programie Taxomatic darmowe. Należy o tym pamiętać, jeśli wybieramy program księgowy online. Może się bowiem zdarzyć, że za każdą aktualizację, ewentualnie serwisowanie programu będziemy musieli dodatkowo płacić. W przypadku Taxomatic dodatkowych opłat nie ma.

taxomatic program do księgowania

Program online do pełnej księgowości

Jak już wspomnieliśmy Taxomatic obsługuje zarówno KPiR jak i pełną księgowość. Co więcej, umożliwia on między innymi tworzenie schematów księgowych, które z kolei pozwalają na automatyzację większości procesów. Dzięki temu księgowi mają więcej czasu na obsługę dodatkowych firm. Z kolei właściciele biur rachunkowych mogą pozwolić sobie na zatrudnienie niewykwalifikowanych pracowników, którzy mogą wykonywać najprostsze czynności jak np. wprowadzanie dokumentów. Dzięki temu możliwe jest obniżenie kosztów, a także wzrost konkurencyjności biura na rynku.

Program księgowy online to na pewno przyszłość całego rynku. Zwraca na to także uwagę kierunek jaki nadaje Ministerstwo Finansów. Cyfryzacja kolejnych obszarów księgowości, a także sam projekt e-Urząd Skarbowy, jasno pokazują, że przeniesienie tej części działalności państwa do chmury to tylko kwestia czasu. Tym bardziej warto już teraz przygotować się na nieuchronną zmianę. Wykorzystując program Taxomatic można łatwo stać się liderem na rynku biur rachunkowych.

Inna sytuacja jest, jeśli weźmiemy pod uwagę księgowość online. Ranking przedstawiony na stronie pomoże ci wybrać najlepsze oprogramowanie do księgowości internetowej.

Powiązane artykuły

Pogodna praca, czyli księgowość w chmurze

teoriabiznesu.pl

Taxon łączy biura rachunkowe i przedsiębiorców. W sposób bezpieczny i nowoczesny – wszystko przez mobilną aplikację do faktur.

teoriabiznesu.pl

Ponad 75% biur rachunkowych za przywróceniem licencji zawodu księgowego

teoriabiznesu.pl