Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Restrukturyzacja firmy – co warto wiedzieć?

Restrukturyzacja firmy

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko zbieranie profitów, ale również radzenie sobie z kłopotami. Te ostatnie mogą przybierać mniej lub bardziej groźną formę. W przypadku tych groźniejszych, dobrym rozwiązaniem może okazać się restrukturyzacja firmy. Czym jest i dlaczego niejednokrotnie okazuje się być najlepszą opcją? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Restrukturyzacja firmy – czyli co?

Podstawowym zadaniem restrukturyzacji firmy jest poprawa wydajności przedsiębiorstwa oraz jego funkcjonalności. Co to oznacza? Mówiąc wprost – wyciągnięcie firmy z kłopotów, bez względu na to czy dotyczą one jej finansów czy wiarygodności. Rolą restrukturyzacji jest zaradzenie wszystkim problemom danego przedsiębiorstwa i umożliwienie mu nowego startu. Przede wszystkim, pozwala ona na czasowe wstrzymanie egzekucji zadłużenia. Wynika to z faktu, iż w momencie restrukturyzacji, nie mogą być wszczynane nowe postępowania, a dzięki temu możliwe jest przesunięcie terminów spłaty długów. Takie rozwiązanie sprawia, że dane przedsiębiorstwo zyskuje na czasie, a tym samym może zgromadzić pieniądze niezbędne do uregulowania zadłużeń. Restrukturyzacja firmy to także moment, kiedy można stworzyć szerszy plan działania, przynoszący przedsiębiorstwu wiele korzyści.

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – odzyskanie wiarygodności

Problemy podczas prowadzenia firmy to poniekąd normalne zjawisko, o którym wiedzą również partnerzy biznesowi danego przedsiębiorstwa. Sztuką jest jednak wyjść z nich obronną ręką, utrzymać działalność i dobre relacje z kontrahentami. Dlatego też skuteczne przeprowadzenie restrukturyzacji umożliwia firmie odzyskanie wiarygodności. W związku z powyższym, kiedy prowadzone przez nas przedsiębiorstwo wpadnie w tarapaty, warto podjąć decyzję o jego restrukturyzacji. Jest to sposób nie tylko na wyjście z problemów. Restrukturyzacja przedsiębiorstw pozwala także stworzyć wizerunek wiarygodnej firmy, która radzi sobie w każdej sytuacji. Zamiast wciąż odraczać terminy spłaty zadłużeń, lepiej postawić na restrukturyzację i skupić się na ich rzeczywistym uregulowaniu. To natomiast spowoduje, że nasi partnerzy biznesowi nie utracą do nas zaufania i być może będą kontynuować współpracę z nami. Na czym zatem powinno polegać postępowanie restrukturyzacyjne? Głównie na znalezieniu nowych sposobów finansowania, a także zredukowaniu kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Takie działanie ma na celu przywrócenie przedsiębiorstwu płynności finansowej, bieżące regulowanie przez nie zobowiązań, co w efekcie ma umożliwić mu nowy start.

Gdzie znaleźć pomoc w przeprowadzeniu restrukturyzacji firmy?

Żeby restrukturyzacja przedsiębiorstwa przebiegła pomyślnie, doskonałym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z dobrym prawnikiem. Polecaną kancelarią, trudniącą się tego typu sprawami, jest Kancelaria prawna Upper Case, której ofertę znajdziemy pod adresem uppercase.pro/uslugi/restrukturyzacja-przedsiebiorstw. Tworzy ją sztab wykwalifikowanych specjalistów, dzięki którym restrukturyzacja firmy zostanie przeprowadzona na najwyższym poziomie.