Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

SMS marketing w branży beauty- krok po kroku

marketing sms

Gabinety kosmetyczne, fryzjerskie, salony spa – to odskocznia dla wielu kobiet po długim dniu pracy. Ich działalność zwykle skupia się na budowaniu bliskich relacji z klientkami. I właśnie z tego powodu w branży beauty z powodzeniem sprawdzają się kampanie SMS.

Jak wykorzystać SMS-y w branży beauty?

Najpopularniejszym sposobem na wykorzystanie SMS-ów w salonach urody będzie wysyłka oferty zniżek dla stałych klientek. Ale SMS marketing może przyjmować również inne formy. Oto 6 innych sposobów na promocję firmy z branży beauty.

Przypomnienia o wizycie

W dzisiejszych czasach kobiety są zabiegane i mają dużo na głowie. Wysyłanie przypomnień o wizycie jest już standardem dobrych salonów. Wykorzystanie tego formatu wpływa korzystnie na interakcje z klientką  i ogranicza ilość zapomnianych wizyt. Wystarczy zlecić wysyłkę wiadomości na dzień przed wizytą i poprosić o potwierdzenie poprzez SMS lub w formie telefonicznej.

Życzenia urodzinowe

To miły gest, który jest jednocześnie pretekstem do wysłania zniżki i zaproszenia do salonu. Wykorzystaj tę możliwość, jeśli chcesz wzbudzić zaufanie i zbudować trwałą relację z klientkami.

Nietypowe oferty promocyjne

Warto wykorzystać SMS do informowania klientek o nowościach w salonie, np. nowych zabiegach spa. Takie wiadomości z pewnością wzbudzą ciekawość i zachęcą do wizyty. Podobnie SMS-y wysyłane sezonowo, np. zimą oferuj swoim klientkom zabiegi na wysuszoną skórę, latem zaproponuj pedicure.

SMS informacyjne

Budowanie relacji to również informowanie klientek o tym, co zmienia się w salonie. Skróciłaś albo wydłużyłaś godziny pracy salonu – poinformuj o tym klientki. Zrób to również w okresie urlopowym, gdy salon jest zamknięty, a także wtedy gdy np. planujesz jego remont. Dzięki takim aktualizacjom pozostaniecie w kontakcie.

Prośby o opinię

Wysyłane najczęściej dzień lub dwa po wizycie w salonie. Zapytajmy o samopoczucie i zachęćmy do wystawienia opinii. Wystarczy, że w wiadomości SMS wstawisz skrócony link, który przekieruje osobę do strony z opiniami. Komentarze innych klientek są niezwykle istotne w budowaniu marki kosmetycznej i przyciąganiu nowych zainteresowanych do salonu.

Podziękowania za wizytę

I ostatni sposób, równie ważny co pozostałe – podziękowania po wizycie. Marketing w tej formie najlepiej sprawdzi się w przypadku nowych klientek i da poczucie, że salon dba o ich potrzeby. Wystarczy, że dzień po wizycie wyślesz SMS z podziękowaniem i zaproszeniem do ponownego odwiedzenia salonu w przyszłości.

O czym jeszcze warto pamiętać w kampaniach SMS?

Oczywiście kluczowe będzie zebranie numerów od klientek, aby wysyłać wiadomości zgodnie z obowiązującym prawem. Następnie nie wystawiaj zaufania kobiet na próbę i dbaj o:

  • terminy wysyłki SMS-ów: możesz zdecydować, że Twoje klientki będą otrzymywać wiadomości jedynie w godzinach otwarcia salonu,
  • personalizację treści: dostosuj ofertę do wieku kobiety, jej zainteresowań i wcześniej wykonanych zabiegów,
  • treść wiadomości: nie wysyłaj SMS-ów bezmyślnie, każda wiadomość powinna dawać korzyść klientkom,
  • publikacja danych salonu: zwłaszcza gdy wysyłasz SMS-y przypominające wizytę czy zachęcające do jego odwiedzenia. Klientka może korzystać z oferty innych miejsc i Twój przekaz może być źle zrozumiany.

SMS marketing to idealne narzędzie promocyjne dla branży beauty. Jest skuteczne, buduje bliskie relacje z klientkami i pozwala oszczędzać budżet wydawany na reklamę – co istotne, zwłaszcza na początku prowadzenia działalności.