Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Solidne i bezpieczne przechowywanie dokumentacji, czyli szafy kartotekowe w Twoim biurze!

szafy kartotekowe

Czy wiesz, że w każdym biurze na pierwszym miejscu powinno się wziąć pod uwagę bezpieczeństwo, a dopiero później dobór konkretnych rozwiązań dekoracyjno-wykończeniowych? Szafy kartotekowe świetnie odpowiadają na te wyzwania i potrzeby, a co ważne, zapewniają także porządek, w biurze każdej firmy. Co charakteryzuje ten biurowy mebel i dlaczego warto o nim pamiętać podczas aranżacji przestrzeni biurowej?

Urządzając biuro sporą uwagę przywiązujemy do wygody i komfortu pracowników i dobrze bo to jeden z najważniejszych wyznaczników dobrej atmosfery w pracy. Jeśli jednak prowadzisz jakąkolwiek działalność biurową to z czasem zaczniesz borykać się także z kłopotliwym i czasochłonnym porządkowaniem dokumentacji.

Warto pamiętać, że niektóre z druków mają długą ważność przechowywania, a to oznacza, że w Twoim biurze powinny być katalogowane w odpowiedni sposób nawet przez kilkanaście lat. W jaki sposób poradzić sobie z dobrą organizacją dokumentów w biurze? Odpowiedzią na tę potrzebę będzie zakup solidnych szaf kartotekowych, które świetnie aranżują i porządkują każdą przestrzeń biurową.

Szafy kartotekowe, dlaczego tak ważne w biurze?

Spotkać można je we właściwie każdym biurze, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. Często wypełniają pomieszczenia gabinetów medycznych, wszelkiego rodzaju pomieszczeń administracyjnych, czy szkolnych, ale to nie należy w żaden sposób ograniczać ich zastosowania. Sprawdzą się po prostu wszędzie, gdzie konieczna jest dobra organizacja przestrzeni dokumentów.

Szafy kartotekowe wykonuje się w kilku formatach np. A4, A5, B5, dzięki czemu każdy właściciel biura może dobrać szafkę idealną do swoich predyspozycji i gromadzonej dokumentacji. Są także dostępne w wielu kolorach, co pozwala dobrać taki model, który wizualnie najbardziej pasuje do określonego miejsca.

Charakterystyka szaf kartotekowych – to warto wiedzieć!

Jeśli zastanawiasz się, nad zakupem szafy kartotekowej to musisz wiedzieć, że jest to prawdopodobnie jedno z najlepszych rozwiązań dla Twojego biura.

Szuflady w takiej szafie przesuwają się na specjalnych prowadnicach, posiadając także blokadę przed ewentualnym wypadnięciem. Maksymalne obciążenie takiej prowadnicy to nawet 80 kg, więc spokojnie zmieścisz w niej wszystkie dokumenty, które tego wymagają.

Bezpieczeństwo przechowywania dokumentów zapewnia zamek centralny.

Warto podkreślić, że wielu zadowolonych klientów, nie wyobraża już sobie innego sposobu na przechowywanie dokumentacji firmowej. Szafy kartotekowe zapewniają bowiem nie tylko utrzymanie porządku, ale bezpieczeństwo, które jest wręcz konieczne dla niektórych branż.

Duże zainteresowanie tego rodzaju meblami inicjuje bogata paleta kolorystyczna, którą można podejrzeć np. tutaj: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/

Jeśli zatem zastanawiasz się, jak urządzić swoje biuro z głową i podejść do tego tematu przede wszystkim od strony praktycznej to wiedz, że szafy kartotekowe w dedykowanym rozmiarze będą najlepszym z możliwych rozwiązań! Sprawdź najlepszy wariant dla siebie i ciesz się biurem urządzonym wedle swoich upodobań!