Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Komu powierzyć sprzątanie klatek schodowych?

sprzątanie

Dlaczego sprzątanie klatek schodowych jest ważne?

W utrzymaniu porządku i czystości obiektu klatka schodowa jest miejsce szczególnym. Jest intensywnie eksploatowana przez wszystkich, zarówno przez lokatorów lub pracowników jak i przez gości z zewnątrz. Zachowanie czystości i higieny w takim miejscu wymaga wyjątkowo starannego, cyklicznego sprzątania. Należy także pamiętać, że klatka schodowa jest niejako wizytówką całego budynku i wszelkie niedociągnięcia w zakresie porządku są pierwszą rzeczą jaka rzuci się w oczy odwiedzającym. Ze względu na obecną sytuację – zagrożenie wirusem covid nie tylko sprzątanie ale i regularna dezynfekcja klatki schodowej jest niezwykle istotna.

Czy warto sprzątanie klatki schodowej powierzyć firmie sprzątającej?

Wiele instytucji, a także wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych decyduje się na sprzątanie klatki schodowej we własnym zakresie. Na pewno w niektórych przypadkach takie rozwiązanie się sprawdza, ale należy zastanowić się czy powierzenie tego obowiązku profesjonalnej firmie nie przyniesie lepszych efektów przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów. Usługi tego typu świadczy na terenie całej Polski firma greenpointpp.pl, która jest profesjonalną firmą świadczącą usługi sprzątające w różnym zakresie. Doświadczony doradca z greenpointpp.pl pomoże przeanalizować potrzeby w zakresie sprzątania i zaproponuje optymalny zestaw usług. Zaletą wynajęcia zewnętrznej firmy do sprzątania klatek schodowych jest niewątpliwie jej większe doświadczenie, wyposażenie w profesjonalny sprzęt i środki czystości. Firma greenpointpp.pl używa nowoczesnych urządzeń i certyfikowanych środków czystości, posiada także ubezpieczenie w zakresie wykonywanych prac.

Jakie czynności składają się na sprzątanie klatek schodowych?

Sprzątanie i czyszczenie posadzek i schodów, mycie okien, mycie drzwi, poręczy, lamperii, wycieraczek, gablot ogłoszeniowych, grzejników i innych tego typu elementów. Firma sprzątająca może także zająć się konserwacją oświetlenia, a także regularnym opróżnianiem i utrzymanie w czystości pojemników na śmiecie. Zajmuje się także porządkiem w windach i korytarzach. Dodatkową usługą może być dezynfekcja i ozonowanie, które bez użycia szkodliwych środków chemicznych sprawdza się w walce z drobnoustrojami, eliminuje nieprzyjemne zapachy i pozostawia uczucie nowości i świeżości pomieszczeń. Regularne sprzątanie klatek schodowych przez wyspecjalizowaną firmę to porządek, estetyka i bezpieczeństwo dla wszystkich korzystających z nich użytkowników.