Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Taśma pakowa – rodzaje i zastosowanie

taśma pakowa

Do czego służy taśma pakowa?

Taśma pakowa to najpopularniejszy sposób na zabezpieczanie wszelkiego rodzaju opakowań. Może służyć do zamykania kartonów transportowych, palet, przesyłek. Stosuje się ja również w magazynach do oznakowania składowanych na paletach produktów. Niekiedy mylona jest ze zwykłą taśmą klejącą. Jednak taśma klejąca używana najczęściej w domu czy w biurze ma zupełnie inne właściwości. Jest mało wytrzymała, a klej wystarcza do sklejenia wyłącznie papieru lub tekstury i to w niezbyt trwały sposób. Taśma pakowa musi być wytrzymała na rozdarcie, uszkodzenia, a także na działanie czynników atmosferycznych. Jest wiele rodzajów taśm pakowych – wybiera się je w zależności od samego opakowania, miejsca składowania, rozmiarów i wagi opakowanych przedmiotów. Taśmy pakowe mogą być używane zarówno do pakowania ręcznego jak i maszynowego.

Gdzie można zamówić taśmy pakowe ?

Specjalistą w tej dziedzinie jest firma Wolfpak.pl. Jest to polskim producent i dystrybutor różnego rodzaju taśm pakowych. Dynamicznie się rozwija od 2009 roku i może poszczycić się imponującym portfolio zadowolonych klientów. Z usług i prduktów wolfpak.pl skorzystało już ponad tysiąc usatysfakcjonowanych klientów, a łączna produkcja przekroczyła 25 milionów metrów kwadratowych. Wolfpak.pl ma swoją siedzibę w Trójmieście, ale działa na terenie całego kraju. Oprócz standardowych produktów z katalogu firma oferuje klientom rozwiązania indywidualne. Przed wyborem rodzaju taśmy najelpiej poprosić o ofertę dział doradczy firmy, który zaproponuje optymalne rozwiązanie. Wolfpak.pl kładzie duży nacisk na ochronę środowiska. Podąża za najnowszymi trendami w swojej branży, a taśmy pakowe oferowane przez wolfpak.pl wyróżniają się najwyższą jakością.

Jakie są rodzaje taśmy pakowej ?

Taśmy pakowe można podzielić według różnych kryteriów. Pierwsze to materiał z jakiego są wykonane – papier lub tworzywa sztuczne. Drugie to rodzaj, przyczepność do różnych powierzchni i wytrzymałość kleju. Trzecie to wymiary. T Czwarty to kolor – najczęściej taśmy występują w kolorze brązowym, szarym, białym, mogą też być transparentne. Taśma pakowa może być także skutecznym nośnikiem reklamy. W tym celu produkowane są taśmy pakowe z nadrukiem – na przykład z logotypem i nazwą firmy.

Ekologiczne taśmy pakowe wytwarzane są z papieru typu kraft i pokryte klejem kauczukowym. Takie taśmy w całości nadają się do recyclingu.

Dobrej jakości taśma pakowa usprawnia prace i pomaga zredukować koszty pakowania, magazynowania i transportu.