Pomysł na biznes – Franczyza – Sale konferencyjne
Firma Technologie

Wdrażanie rozwiązań mobilnych w bankowości

rozwiązania mobilne w bankowości

Sukcesem rozwoju firm w dzisiejszych czasach jest dobranie odpowiednich narzędzi, które pozwolą na osiągnięcie i realizację założonych celów. Do ich wyboru potrzebna jest dobra znajomość przedsiębiorstwa, a także otwartość na innowacyjne rozwiązania. Sektor bankowości jest dobrym przykładem na to, że łączenie tradycji z innowacyjnością może być kluczem do sukcesu.

Innowacyjne rozwiązania w bankach

Banki ponoszą bardzo dużą odpowiedzialność wobec klientów. Ich konkurencyjność na rynku wciąż wzrasta, głównie przez wprowadzanie nowych, dogodnych ofert. Według przedsiębiorców indywidualna oferta staje się maximum tego, co bank może zaoferować konsumentowi. Innowacyjne rozwiązania, odpowiednio zastosowane w przedsiębiorstwie, mogą okazać się kluczem w budowaniu zaufania wśród swoich klientów. Od niedawna Alior Bank jest przykładem ewolucji związanej z wprowadzeniem nowych urządzeń mobilnych wykorzystywanych w firmie. Bank przez wykorzystanie nowych technologii jest w stanie usprawnić zachodzące procesy komunikacji. Cały przebieg transformacji cyfrowej wspiera wyspecjalizowany integrator telekomunikacji — Innergo. Do celów wdrożenia rozwiązań mobilnych przede wszystkim zalicza się ułatwienie pracy pracownikom, a także współpracy między firmą a klientem, m.in. za pomocą intuicyjnych aplikacji i łatwego dostępu do danych. Warto zwrócić uwagę również na funkcję Handoff, która pozwala na rozpoczęcie pracy na jednym urządzeniu i kontynuowanie jej z tego samego miejsca na innym.
Wszystko dzięki symbiozie systemów operacyjnych iOS i macOS. Apple tworzy sprzęt i oprogramowanie, dzięki czemu macOS jest idealnym i stabilnym środowiskiem do wykonywania codziennej pracy. – tłumaczy Rafał Mazur, Apple Technical Engineer Innergo Systems.

Rozwiązania mobilne w firmie

Sposób wprowadzenia rozwiązań mobilnych wynika z indywidualnych potrzeb firmy. Dlatego każdy proces transformacji przebiega inaczej. Zadaniem Integratora jest poznanie organizacji, która decyduje się na wykorzystanie mobilności do realizacji projektów. Wdrożenia przede wszystkim rozpoczynają się od przeszkolenia pracowników oraz udostępnieniu im narzędzi (tj. tablety/ telefony) i systemów zarządzania (aplikacji). W ten sposób zapewnia się pracownikom pełny dostęp do istotnych dla nich informacji, danych firmowych lub kontaktu z innymi. Dopiero kiedy system jest zrozumiały przez pracowników, może być on wykorzystany przy pracy z Klientem. Ma to wpływ na lepszą relację z podopiecznym, a także na przejrzystym pokazaniu działań firmy, z której usług korzysta.

Współpraca z klientem

Coraz częściej można przekonywać się o tym, jak ważna w relacjach z klientem jest otwarta współpraca. Przekazywanie pełnych informacji, a także ułatwiony kontakt rozwiewają wszelkie wątpliwości. Szczególnie ważne jest to w sektorze bankowości, gdzie ludzie powierzają bankom swoje dane, a przede wszystkim pieniądze. Dlatego Innergo kieruje się oczekiwaniami firm, czekającymi na technologiczną pomoc. To wszystko za sprawą dostosowania się do ich indywidualnych potrzeb, sposobu finansowania, udostępnienia urządzeń, prowadzeniu szkoleń, a także przez późniejsze zarządzanie urządzeniami.

Powiązane artykuły

Encyklopedia ostrzeżeń przed oszustami – bankowe, państwowe, policyjne, dostawców usług

teoriabiznesu.pl

mBank / Santander / PKO BP – Sesje przelewów wychodzących i przychodzących

teoriabiznesu.pl