Biznes informacje – wywiady biznesowe, pomysły na biznes
Image default
Firma

Wsparcie informatyczne dla Twojej firmy – zatrudnić specjalistę ?

Z poprzednich artykułów dowiedzieliśmy się jak ważne jest posiadanie firmowej strony internetowej. Umieszczając ją na serwerze możemy mieć błędne odczucie, że na tym rola widoczności naszej firmy w Internecie się kończy. Nic bardziej mylnego. Strona internetowa podobnie jak oprogramowanie i sprzęt komputerowy znajdujący się w naszym przedsiębiorstwie wymaga ciągłej obserwacji przez wyspecjalizowanych pracowników. Dlaczego warto zatrudnić taką osobę ?

Zatrudniając eksperta, zadba on o aspekty techniczne urządzeń IT w Twojej firmie. Będzie on odpowiedzialny za dostarczenie niezbędnego sprzętu ( takiego jak komputery, tablety, telefony, drukarki ), aktualizację strony internetowej, czy instalację aktualnego oprogramowania ( w tym sterowników ). Dodatkowo zadba, aby systemy zabezpieczeń były aktualne, a pracownicy odpowiednio przeszkoleni w kwestii udostępniania danych.

Strony internetowe także potrzebują wsparcia specjalisty. W jakiej dziedzinie? Przykładem niech będzie pozycjonowanie strony i dostosowanie jej do wyszukiwarek internetowych ( tzw. optymalizacja pod kątem wyszukiwań ). Samo stworzenie strony nie wystarczy. 80 % użytkowników poszukuje informacji o firmach właśnie w wyszukiwarkach.

Tylko dzięki dobremu SEO będziesz widoczny dla swoich klientów.

Tylko dzięki dobremu SEO będziesz widoczny dla swoich klientów. Specjalista zadba także o aktualizacje skryptu strony. Jest ona ważna, ponieważ przestarzałe, nieaktualizowane strony są podatne na ataki.

Wniosek? Podobnie jak Ty jesteś specjalistą w jakiejś kwestii, podobnie jest z obsługą informatyczną firmy. Warto zatrudnić osobę, aby zadbała o bezpieczeństwo i aktualizację naszego oprogramowania.

Powiązane artykuły

Pomysł na własny biznes dzięki kodom PKD

teoriabiznesu.pl

Poprawiamy jakość obsługi klienta cz 2

teoriabiznesu.pl

Poprawiamy jakość obsługi klienta – analiza ruchu i społeczność

teoriabiznesu.pl