Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Na co zwracać największą uwagę wybierając artykuły biurowe?

artykuły biurowe

Wyposażenie biura ma ogromny wpływ na to, jak funkcjonują jego poszczególne części. Poprawia jakość pracy zatrudnionych, bardzo często zwiększając przy tym jej komfort. Jak zatem wybierać poszczególne artykuły, aby mieć pewność, że osoby korzystające z nich na co dzień, będą zadowolone z naszej decyzji?

Po pierwsze – poznaj potrzeby

W sklepach z akcesoriami biurowymi zwykle mamy do czynienia z imponującym wyborem zszywaczy, dziurkaczy, długopisów, zeszytów i segregatorów. Nic zatem dziwnego, że wiele osób wybiera materiały biurowe nie konsultując nawet tego z poszczególnymi działami. Tak jest zdecydowanie szybciej i wygodniej, a zszywacze i dziurkacze nie różnią się przecież między sobą. Niestety, to właśnie takie podejście generuje największe problemy.

Nawet, jeśli obsługa sklepu przekonuje o tym, że przygotowana przez nią oferta będzie odpowiadać każdemu pracownikowi biurowymi, dobrym pomysłem okaże się odrobina wątpliwości. Czy osoby, które zleciły nam znalezienie idealnych rozwiązań rzeczywiście potrzebują jedynie standardowych materiałów biurowych? Być może format dokumentów w firmie wymaga nieco mniejszych lub węższych segregatorów. Może okazać się też, że od miesięcy nikt nie używał dziurkacza, niezbędna jest jednak większa niż zwykle liczba długopisów. Jeśli zamówienie ma być naprawdę dobre, warto uwzględnić rzeczywiste potrzeby osób, które będą wykorzystywać w praktyce kupione przez nas artykuły biurowe.

Po drugie – stawiaj na jakość

Bez względu na to, czy troszczymy się o zaopatrzenie w artykuły biurowe niewielkiej firmy, czy też dużego przedsiębiorstwa, musimy liczyć się z tym, że oczekuje się od nas oszczędności. Budżet nie jest przesadnie elastyczny, a materiały biurowe nigdy nie są postrzegane jako zamówienie, którego znaczenie dla firmy jest szczególnie duże. Nie dziwi zatem to, że pojawia się pokusa wprowadzenia drobnych oszczędności, a oparcie się jej może być wyjątkowo trudne. Mimo wszystko – warto to robić. Artykuły biurowe oferowane po najniższych cenach niemal na pewno będą jednocześnie rozwiązaniami niskiej klasy. Ich praktyczne wykorzystanie będzie więc trudne i męczące, a osoby, które je od nas otrzymają, z pewnością nie będą przesadnie wdzięczne. Nieustannie psujący się asortyment ma zresztą jeszcze jeden minus. Generuje potrzebę szybszego zrobienia nowych zakupów oraz składania zamówień w większych niż zazwyczaj ilościach. Oszczędność, z której tak zadowolona jest osoba przygotowująca zamówienie, okazuje się więc jedynie pozorna.

Po trzecie – znajdź dobry sklep

To, jaki sklep z artykułami biurowymi będzie dostawcą asortymentu dla naszej firmy wydaje się mieć znaczenie z przynajmniej kilku powodów. Już podczas dokonywania wyboru jednej placówki można przecież zorientować się, jaką opinią cieszą się poszczególne punkty sprzedaży, jak duży wybór oferują i jaka jest jakość ich produktów. Jeśli na etapie poszukiwań nie postawimy na przypadkową ofertę, z pewnością zaoszczędzimy sobie nerwów, jakie pojawiają się zawsze, gdy staje się przed koniecznością wysłuchiwania skarg pracowników niezadowolonych z jakości sprzętu biurowego. Mądry wybór może być jednak korzystny z jednego jeszcze powodu. Często pozwala na oszczędności, które nie obniżają jakości wyposażenia biura.

Jeśli uda się nam znaleźć sklep z ciekawym asortymentem, z pewnością będziemy mogli również zdecydować się na dokonanie w nim większych niż zazwyczaj zakupów. Co więcej, zadowoleni z jego produktów z pewnością nie będziemy zainteresowani rezygnowaniem ze współpracy z nim. Może dać nam to nieoczekiwane korzyści. Jako stały klient zyskamy szansę na upusty, niejednokrotnie może się też okazać, że będziemy mieli możliwość zakupu wysokiej jakości produktów po przystępnej cenie. Będzie to satysfakcjonujące dla firmy jako całości, nie rozsierdzi przy tym pracowników biura, oszczędności bowiem w żaden sposób nie będą im utrudniać pracy. Dziś, gdy to sklepy zabiegają o klientów, znalezienie takiego, który zaoferuje nam współpracę na szczególnie korzystnych zasadach, nie powinno być przy tym trudne. Szeroki wybór artykułów biurowych oferuje sklep internetowy alibiuro.pl. Warto zapoznać się z tą propozycją.

 

Powiązane artykuły

Jak wybrać dobry fotel biurowy?

teoriabiznesu.pl