Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Franczyza Reklama

Franczyza z myślą o dzieciach

Poszukując pomysłu na własny biznes, przyszły przedsiębiorca przegląda setki stron internetowych poszukując inspiracji, która pozwoli rozwinąć dobrze prosperującą firmę. Wiele pomysłów rodzi się także dzięki obserwacji otoczenia, na przykład dzieci. Rodzice od samych narodzin szukają sposobów na to, aby zapewnić im rozrywkę, edukację oraz zaspokoić inne potrzeby. Nieważne w jakim wieku, potrzebują one pomocy, dzięki której odpowiednio wejdą w dorosłe życie. Pomocą w tym, mogą być rozwiązania jakie prezentują firmy oferujące produkty oraz usługi dla naszych dzieci. Spośród nich można wyróżnić również takie, które oferują współpracę na zasadzie franczyzy.

Franczyza oferująca produkty i usługi dla dzieci.

Modry Słoń

Jedną z ciekawszych propozycji franczyzy, oferuje  wydawnictwo Modry Słoń. Jest to firma, która specjalizuje się w publikacji spersonalizowanych książek i broszur dla najmłodszych. Mogą to być na przykład bajki z imieniem malucha, który odgrywa w nich główną rolę, jego znajomych lub rodziny. W ten sposób, czytana bajka jest dla dziecka interesująca.

Kreatywne Maluchy

Kolejną propozycję na współpracę z dziećmi, a co za tym idzie na własny biznes, podsuwa franczyzodawca – Kreatywne Maluchy. Jest to doskonała forma zabawy z dziećmi poprzez rozwijanie ich kreatywności. W jaki sposób? Prowadzenie franczyzy nie opiera się tylko na sprzedaży produktów, ale także na pomysłowych warsztatach, na których dzieci pokazują swoją twórczość, uczą się i rozwijają.

Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak

Pozostając w temacie rozwoju dziecka poprzez zabawę, warto wymieć Akademię Twórczego Rozwoju Bystrzak, oferującą podróżnicze kursy rozwoju intelektu dla dzieci, organizację twórczych urodzin, kolonie wyjazdowe dla dzieci, akcje twórcze: wakacje i ferie w mieście. Dzięki kursom podróżniczym, dziecko uczy się koncentracji, kreatywności oraz technik pamięciowych.

GoDan Strefa Uśmiechu

GoDan Strefa Uśmiechu – balony i dekoracje, to kolejny franczyzodawca zajmujący się produkcją dekoracji i gadżetów imprezowych. W swojej ofercie posiada bogaty wybór strojów, balonów, akcesoriów urodzinowych i tematycznych. Szeroki asortyment pozwoli ubrać naszego malucha na każdą okoliczność. W całej Polsce funkcjonuje już 40 takich sklepów.

TOY Planet i Wyspa Skarbów

Kolejne dwie propozycje to franczyza z firmą TOY Planet i Wyspa Skarbów. Działając pod szyldem jednej z tych marek mamy pewność, że sprzedawane przez nas zabawki są atestowane, a bogata oferta z pewnością przyciągnie niejednego rodzica.

5 10 15

Na końcu zestawienia doszliśmy do marki, która jest rozpoznawalna praktycznie przez każdego rodzica. Przyczynia się do tego ogromna popularność i lokalizacja. Sklepy 5 10 15 istnieją od 25 lat na naszym rynku, a ich liczba to ponad 220 placówek zlokalizowanych na terenie całej Polski. Jak czytamy na stronie franczyzodawcy – „Produkty sprzedawane w naszych sklepach projektowane są w Polsce, głównie przez kobiety, które bacznie obserwują dzieci i wiedzą, że ich wygoda i komfort są najważniejsze.” Punkty franczyzowe oraz jednostki własne oferują kolekcje dla dzieci od 0 do 12 roku życia.

Franczyza związana z dziećmi za granicą

Jak wygląda franczyza związana z branżą dziecięcą za granicą? W najciekawszych propozycjach znajdziemy akademię BabyBallers, umożliwiającą stawianie naszym dzieciom pierwszych kroków w piłce nożnej. Boogie Beat Music & Movement to propozycja dla franczyzobiorców, którzy chcą oferować zajęcia z lekcji muzyki oraz tańca dla dzieci. Dla dzieci od 3 do 13 lat, firma ComputerXplorers oferuje lekcje programowania i kodowania, a magazyn Raring2go! ma za zadanie edukować dzieci zabawnymi rzeczami w okolicy.

Franczyzobiorca decydujący się otwarcie placówki związanej z usługami dla najmłodszych, w szczególności wymagającej z nimi kontaktu, musi charakteryzować się doskonałym podejściem do dzieci. Tylko wtedy połączenie biznesu z odpowiednim podejściem do maluchów może przynieść oczekiwany rezultat. Niektórzy franczyzodawcy związani z branżą dziecięca, w swoich wymaganiach stawiają ten punkt na pierwszym miejscu.

Zobacz także: Katalog franczyz

Targi Kids Trade Show

17 października 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się biznesowe spotkanie przedsiębiorców i czołowych przedstawicieli firm wszystkich sektorów branży dziecięcej. Mowa tutaj o Targach Kids Trade Show, na których spotkamy przedstawicieli niektórych z wyżej wymienionych firm. Nie zabraknie także osób zainteresowanych franczyzą. Targi Kids Trade Show to szansa na nawiązanie wartościowych kontaktów w branży dziecięcej, zarówno dla wystawców, jak i dla odwiedzających.

Więcej na temat targów, przeczytamy na stronie organizatora pod adresem: https://kidstradeshow.pl

Powiązane artykuły

Jak zabezpieczyć dzieci finansowo wykorzystując kwotę 500 zł z programu rządowego?

teoriabiznesu.pl

Rodzice powracają do poszukiwań opiekunek w nieco inny sposób.

teoriabiznesu.pl

Pomysł na biznes w 2021 roku

teoriabiznesu.pl