Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

CMS Typo3 to sprawdzone rozwiązanie dla firm i klientów indywidualnych

typo 3

Typo3 – system zarządzania treścią, z angielskiego CMS, powstał jako narzędzie dedykowane specjalnie do zarządzania treściami na stronach firmowych. W założeniach pomysłodawców miał dać ogromne możliwości jednoczesnego tworzenia i umieszczania treści na stronie internetowej przez wielu autorów bez zakłócania płynności pracy. W ciągu blisko 2 dekad rozwoju, Typo3 uzyskał nieporównywalne do konkurencji możliwości skalowalności i elastyczności. Można go dostosować do potrzeb każdego użytkownika. Jak to się stało, że Typo3 stał się jednym z najpopularniejszych produktów tego typu na rynku? Jakie korzyści może przynieść Twojej firmie? Odpowiadamy na te pytania.

Typo3 – darmowa opcja zarządzania Twoją stroną internetową

Czy Twoja firma zmaga się z problemem zarządzania treściami na stronie internetowej? Praca się przedłuża, a wprowadzane treści zakłócają działanie witryny? Jeśli tak, to Typo3 rozwiąże te problemy, a jednocześnie nie nadwyręży Twojego budżetu.

Typo3 to system darmowy zbudowany na zasadzie open-source, która umożliwia jego stałe aktualizowanie przez środowisko użytkowników. To nie oznacza, że każdy może go zmieniać według własnego upodobania. Sugestie użytkowników są gromadzone przez zespół uprawnionych programistów i wdrażane w kolejnych aktualizacjach.

Zarządzanie systemem przez użytkowników powoduje, że rozwija się on w oczekiwanym kierunku. Poza tym, szybko eliminowane są błędy i niedociągnięcia, a także luki, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu Twoich danych.

Kto używa Typo3 . Dla kogo jest ten system?

Typo3 powstał w Danii i w ciągu pobad dwudziestu lat istnienia bardzo się rozwinął. Jego stabilność i funkcjonalność sprawiła, że oprogramowanie zyskało status – “enterprise”, co w pełni rekomenduje go do wykorzystania w biznesie. I tak też się stało.

Zadowolonymi użytkownikami Typo3 są potężne światowe korporacje, takie jak linie lotnicze Lufthansa, koncerny technologiczne Philips i Hitachi. Co ciekawe, to system zarządzania treścią, który z takim samym powodzeniem może być stosowany w mniejszych firmach, w instytucjach publicznych, organizacjach non-profit, ale też przez osoby prywatne np. blogerów.

Jakie możliwości daje Typo3?

cms typo 3

Duża wspólnota programistów pracująca nad rozwojem CMS Typo3 nieustannie wzbogaca system o nowe rozszerzenia i funkcjonalności. To sprawia, że użytkownik ma do wyboru imponującą ilość dodatków – obecnie blisko 20 tysięcy. Pozwalają one dokładnie dostosować stronę internetową do potrzeb każdego rodzaju działalności.

To jest też element, który odróżnia Typo3 od innych, konkurencyjnych systemów zarządzania treścią. Dzięki tym rozszerzeniom można na stronie wdrożyć takie atrakcyjne wtyczki, jak: blogi, ankiety, wyszukiwania, integrację z mediami społecznościowymi, kanały informacyjne i wideo.

Jakie serwisy można budować w oparciu o Typo3?

Duże firmy, poważne publikatory i rozbudowane platformy zakupowe potrzebują systemu, który umożliwi jednoczesną i niezakłóconą pracę wielu osobom. W korporacjach to mogą być pracownicy odpowiedzialni za poszczególne produkty, z kolei w redakcjach dziennikarze i dostawcy treści, a w sklepach sprzedawcy.

Równoczesna praca wielu osób jest bardzo wymagająca dla systemu zarządzania treścią, bo nie może on się zawieszać i powinien umożliwić płynna kontrolę treści. Taki właśnie jest Typo3. Narzędzia pozwalają na jednoczesne tworzenie treści i kontrolę tzw. workflow, czyli płynności pracy nad nimi.

Wśród fantastycznych funkcji Typo3 jest również historia zmian. Jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze możesz cofnąć się o kilka kroków i powrócić do wcześniejszych wersji roboczych. Osoby odpowiedzialne za całokształt, mogą z łatwością ustalić, kto i kiedy dokonał zmian. Wystarczy poprawić błędy i po kłopocie.

Jak wdrożyć Typo3?

Możesz to zrobić na własną rękę, bo system został tak pomyślany, aby mogły nim zarządzać osoby nie znające się na oprogramowaniu. Typo3 jest darmowy i wystarczy go pobrać i uruchomić. W ciągu wielu lat rozwoju został dobrze zintegrowany z najpopularniejszymi bazami danych i nie powinno być problemów w jego implementacją.

Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby samemu wdrożyć Typo3 w Twojej firmie lub instytucji, możesz zawsze skorzystać z pomocy firmy programistycznej, która specjalizuje się we wdrożeniach np. drblitz-weblab.com, realizującej duże i skomplikowane projekty, ale również zlecenia dla małych przedsiębiorców.

Ochrona danych i bezpieczeństwo Typo3

Dużą zaletą Typo3 jest bezpieczeństwo tego systemu. Ma ono szczególne znaczenie dla dużych organizacji. Strony internetowe to prawdziwa skarbnica ważnych informacji i treści, które są kapitałem firmy. Ich utrata wiązałaby się z wymiernymi stratami finansowymi.

Dlatego Typo3 posiada szereg sprawdzonych zabezpieczeń oparty na mechanizmach uprawnień i szyfrowanych dostępów. Dzięki takim rozwiązaniom Twoje materiały firmowe będą bezpiecznie i nikt przypadkowy nie dostanie się do zawartości Twojej strony. Z poziomu zarządzania można ustalić, kto i jakie uprawnienia może mieć. To eliminuje możliwość niechcianych zmian ważnych treści.

W tym miejscu warto wspomnieć o budowie Typo3, która pozwala na ciągły rozwój. Nie musisz się obawiać, że za kilka lat to oprogramowanie stanie się niewydolne. Przyszłościowa architektura zapewni bezawaryjne funkcjonowanie w dłuższej perspektywie.

Jakie są zalety wykorzystywania Typo3 w Twojej firmie?

W dzisiejszych czasach liczy się szybkość reakcji i publikacji nowych treści. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się informacją, blogami, czy promowaniem swoich produktów – czas to pieniądz. Im szybciej informacja dotrze do klienta, tym większe szanse na kolejne dochody. Dlatego czasami decydują minuty. Dzięki Typo3 możesz publikować naprawdę szybko.

Typo3 może być również platformą do zarządzania wieloma stronami, które są pod Twoją opieką. Nie musisz przełączać się między systemami, wystarczy, że wybierzesz właściwą stronę w panelu zarządzania Twojego Typo3 i możesz publikować, zmieniać, usuwać i planować treści.

Czy trudno jest opanować obsługę Typo3? Nie! Użytkownicy tego CMS błyskawicznie opanowują system i szkolą kolejne osoby. Typo3 jest wprawdzie rozbudowany i skomplikowany, ale jest jednocześnie przyjazny dla użytkownika. Osoba kompletnie nie znająca wcześniej Typo3, może poznać podstawowe zasady jego działania nawet w 2 godziny!

Typo3 na dobre zadomowił się na rynku oprogramowania CMS. Na świecie jest ponad pół miliona aktywnych użytkowników, a blisko ćwierć miliona witryn to poważni gracze biznesowi. To powinno wystarczyć za rekomendację. Nie mniej ważny jest aspekt ekonomiczny. Jeżeli jesteś właścicielem kilku witryn, dzięki Typo3 będziesz mógł je zintegrować i szybko nimi zarządzać, co przekłada się na realne oszczędności.

Na zakończenie warto wspomnieć o narzędziach do pozycjonowania, które posiada Typo3. Dzisiaj wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania realnie przelicza się na liczbę odbiorców i klientów. Dlatego Typo3 pomaga osobom tworzącym treści, które nie mają rozbudowanej wiedzy w zakresie SEO, na odpowiednie dostosowanie materiałów do nowoczesnych wymogów wyszukiwania. To sprawia, że Twoje treści już na etapie powstawania będą dobrze zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek.