Biznes informacje – wywiady biznesowe, pomysły na biznes
Image default
Internet

Firmowa strona internetowa – Domena

W obecnych czasach 95 procent firm posiada swoją stronę internetową w postaci sklepu internetowego, błoga lub portfolio. Na każdej z nich znajdują się główne aspekty którymi zajmuje się dany przedsiębiorca. Do formy działalności nawiązuje w pewnym stopniu jej nazwa czyli domena. Startując z nowym biznesem w obecnych czasach bardzo ciężko znaleźć nazwę odpowiednią dla swojej branży. Dlaczego? Chwytliwe nazwy stron takie jak np. okna.pl, opony.pl czy kamery.pl zostały zarezerwowane już wiele lat temu, a zwolnienie ich graniczy z cudem. Zdarzały się przypadki nieumyślnego nieprzedłużenia ważności chwytliwej nazwy, jednak były one sporadyczne.

Skoro większość chwytliwych domen jest już zajęta to jak możemy znaleźć odpowiednią dla siebie nazwę na naszą stronę internetową? Z pomocą przychodzą giełdy domen, jednak ich ceny są na tyle wysokie, że dla początkującego przedsiębiorcy może ich nabycie być nieopłacalne. Warto zajrzeć na serwisy aukcyjne, jednak i w tym przypadku ceny mogą zniechęcać do ich zakupu.

Startując z nowym biznesem w obecnych czasach bardzo ciężko znaleźć nazwę odpowiednią dla swojej branży

Strony internetowe dostawców domen ( np. nazwa.pl, ovh.pl czy Home.pl ) posiadają wyszukiwarkę, dzięki której możemy wyszukać za pomocą słowa kluczowego odpowiednią dla nas domenę. Serwisy te wyszukują wolne nazwy z końcówkami pl, com.pl, com, regionalnymi takimi jak np. poznan.pl.
Spójrzmy jak to wygląd na przykładzie teoria biznesu. Domena teoriabiznesu.pl jest zajęta więc strona podpowiada nam rożne, pokrewne kombinacje lub dodaje w zakończeniu inny alias niż pl.

Domeny – przykłady

teoriabiznesu.art
teoriabiznesu.at
teoriabiznesu.atm.pl
teoriabiznesu.audio
teoriabiznesu.augustow.pl
teoriabiznesu.auto.pl
teoriabiznesu.babia-gora.pl
teoriabiznesu.ban
teoriabiznesu.bar
teoriabiznesu.be
teoriabiznesu.bedzin.pl

Wybór domeny dla naszej firmy nie należy do łatwych dlatego warto skorzystać z pomocy serwisów oferujących ich zakup i wbudowanych w ich system propozycji słów kluczowych.

Powiązane artykuły

Tworzymy i uruchamiamy stronę firmową – serwer

teoriabiznesu.pl

Biznes filmowy na YouTube – co decyduje o sukcesie

teoriabiznesu.pl

Kary od Google, wirtualna rzeczywistość i okulary Hololens – wywiad

teoriabiznesu.pl