Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Matura100procent – Kompleksowe przygotowanie do matury

portal matura

Portal Matura100procent został założony w 2018 roku. Jest dziełem braci, którzy połączyli wspólną pasję do edukacji oraz swoje indywidualne kompetencje i wiedzę zawodową. Owocem tych działań jest platforma internetowa, dostarczająca innowacyjnych narzędzi edukacyjnych dla przyszłych maturzystów.

Piotr Tomkowski
Piotr Tomkowski

Piotr Tomkowski, pomysłodawca oraz założyciel, jest studentem medycyny. W firmie działa jako twórca i współtwórca produktów, jest pasjonatem technik skutecznej nauki oraz dietetyki pozytywnie wpływającej na pracę mózgu. Mateusz Tomkowski, współzałożyciel, z zawodu jest specjalistą marketingu internetowego i UX. Jest osobą odpowiedzialną za sukces komercyjny strony.

Główną ideą, która przyświecała działalności Matura100procent, jest ukazanie programowej edukacji, jako jednego z czynników sukcesu. Wychodzimy z założenia, że podstawowa znajomość nauk przyrodniczych i humanistycznych wzbogaca osobowość, rozwija intelekt i kształtuje odpowiedzialne postawy. Każdy z przedmiotów buduje osobowość młodego człowieka i pomaga odkryć jego pasje, predyspozycje oraz kształtować niezbędne w pracy kompetencje. Język polski uczy wrażliwości, interpretacji wielu zdarzeń życiowych, matematyka – abstrakcyjnego podejścia do rozwiązywania problemów, biologia – odkrywania schematów i przyczyn, przewidywania skutków.

Oprócz tworzenia pomocnych narzędzi edukacyjnych, Matura100procent motywuje młodych ludzi m.in. poprzez infografiki na Instagramie, pokazujące wykształcenie sławnych i bogatych ludzi, czy plusy wynikające z nauki poszczególnych przedmiotów.

W ten sposób wspierają także trend mądrej nauki, walcząc z mitem skomplikowanej edukacji, jako drogi do sukcesu. Propagują techniki skutecznej nauki w formie darmowego kursu wideo, dostępnego na ich stronie. Pokazują również, że odpowiednio przekazana wiedza jest prosta do przyswojenia i dostępna dla każdego ucznia.

Ponadto, wszystkie produkty Matura100procent oparte są o techniki skutecznej nauki, aby zapewniać przyszłym maturzystom zarówno efektywną, jak i przyjemną naukę. Wspierają trend zdalnej edukacji, ponieważ wierzą, że uczniowie zdecydowanie lepiej czują się, kiedy mogą poznawać teorię w domowym zaciszu. Dostarczając produkty cyfrowe, tworząc rozległy blog i bazę zadań maturalnych, Matura100procent umożliwia uczniom komfortową edukację. Wszystkie opracowania mają formę zdalną, co wspiera też trend proekologiczny – nie przyczynia się do wycinania drzew, ani nie wymaga użycia toksycznych farb i tworzyw sztucznych.

Platforma Matura100procent wyposażona jest w szereg innowacyjnych funkcjonalności dedykowanych przyszłym maturzystom. Znajdziemy tam blog z notatkami z różnych przedmiotów (biologia, chemia, matematyka, polski, geografia), porady na temat skutecznej i efektywnej nauki. Co rok portal udostępnia użytkownikom darmowe Planery, które są pomocnym narzędziem wspierającym systematyczną naukę do matury. Dodatkowo, na stronie znajduje się największa baza zadań maturalnych z rozwiązaniami, która jest dostępna bezpłatnie.

Sklep Matura100procent, zintegrowany z platformą, jest miejscem, gdzie można zakupić opracowania dla maturzystów w formie e-booków oraz lekcje wideo. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy ekologiczny model „Buy-next-print”. Model ten umożliwia pobranie wybranych opracowań (np. fiszek, kolorowanek chemika) w formie pliku PDF. Po zakupie można wydrukować materiały według własnych potrzeb.

Flagowym produktem są fiszki tematyczne, które umożliwiają szybkie i przyjemne utrwalenie najważniejszych zagadnień z konkretnego przedmiotu. Ich działanie jest oparte na wielokrotnym, losowym powtarzaniu najważniejszych treści, tak aby zostały one trwale zapamiętane.

Matura100procent prowadzi także wykłady on-line przygotowujące do egzaminu maturalnego. Spotkania odbywają się na Platformie Clickmeeting. Każda z przejrzystych lekcji omawia najważniejsze zagadnienia wytłumaczone od podstaw. Spotkanie składa się z dwóch części: teoretycznej – wyjaśniającej teorię, zjawiska oraz procesy, oraz praktycznej – pokazowej, ukazującej krok po kroku rozwiązywanie typowych zadań maturalnych.

Wszystkie materiały są oparte o skuteczne, mnemotechniczne metody nauki (np. fiszki, kolorowanka chemika, liczne porównania oraz schematy w podręcznikach). W pierwszym roku działalności zarobiliśmy na sprzedaży kursów 500 zł, a obecnie naszą stronę odwiedza ok. 200 tysięcy użytkowników miesięcznie (liczba wyświetleń w Google to 4 – 6 mln).

Wizją twórcą Matura100procent jest stworzenie wielkiej biblioteki w jednym miejscu. Chcemy zgromadzić wszystkie niezbędne dla maturzystów materiały na jednej platformie. Dzięki temu, każdy uczeń będzie mógł znaleźć wszystko, co niezbędne, odwiedzając stronę Matura100procent w czasie lekcji. Dodatkowo, firma chce odciążyć kręgosłupy młodzieży. Jeśli skorzystasz z e-booków, będziesz mógł posiadać wszystko co niezbędne na jednym, lekkim tablecie lub smartfonie. To doskonała alternatywa dla nadmiernie obciążonego plecaka.

Zespół Matury chce budować społeczność młodych ludzi, którzy traktują naukę oraz edukację jako drogę do sukcesu. Poprzez swoje narzędzia uświadamiają, oraz pokazują, że nauka może stać się inspirującą przygodą opartą na odkrywaniu świata oraz poszerzaniu swoich horyzontów i kompetencji.

Powiązane artykuły

Nauka języka polskiego dla Ukraińców

teoriabiznesu.pl