Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Skuteczny e-marketing – na co postawić?

Skuteczny e-marketing

Obecność firmy w Internecie to obecnie konieczność, by pozyskiwać nowych klientów oraz budować rozpoznawalność marki. Aby jak najlepiej wykorzystywać potencjał, który daje przestrzeń wirtualna, warto sięgać po sprawdzone narzędzia do e-marketingu. Jakie rozwiązania przynoszą najlepsze rezultaty? Czy promowanie biznesu w Internecie naprawdę musi generować olbrzymie koszty? O tym wszystkim napiszemy w dalszej części artykułu.

Czym jest e-marketing?

Jako e-marketing rozumie się rozmaite działania, wykonywane w przestrzeni wirtualnej, które mają doprowadzić do wypromowania firmy, marki osobistej lub konkretnego produktu (usługi).

Czasami e-marketing to działania w pełni samodzielne, uniezależnione od standardowych rozwiązań promocyjnych. W wielu sytuacjach wiąże się go jednak ściśle z kampaniami, realizowanymi w przestrzeni offline. Połączenie ich potrafi dać spektakularne rezultaty, które przekładają się na wymarzone konwersje, wzrost liczby klientów oraz realne zyski, wpływające każdego dnia na konto.

Najpopularniejsze narzędzia do marketingu internetowego

e-Marketing może być realizowany poprzez działania płatne i bezpłatne. Każde z nich może przynosić pozytywne rezultaty, a ich dobór powinien wynikać z dobrej znajomości własnej branży oraz oczekiwań klientów. Wszelkie działania promocyjne trzeba być bowiem dostosować do wymagań odbiorców, by mówiły ich językiem, odpowiadały na ich potrzeby. Do tego celu używa się person klientów. Sporo na ich temat opowiedział już niejeden specjalista od promocji, który niejednokrotnie prowadzi… blog marketingowy lub kanał na YouTube’ie.

Kiedy już ustali się preferencje, można wybrać odpowiednie narzędzia, które pomogą zbudować skuteczne kampanie marketingowe, a przez to zyskać nowych klientów i powiększyć zyski.

W Internecie da się wykorzystać szereg niezmiernie przydatnych rozwiązań, wspomagających rozwijanie biznesu. Na co najlepiej postawić?

Spośród płatnych narzędzi, szczególną popularnością cieszą się wciąż Google Ads. Dzięki nim reklama pojawia się bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google (oraz w sieciach partnerskich), przez co trafia dokładnie do osób, zaciekawionych konkretnym tematem. Przy linkach sponsorowanych w Google otrzymuje się pełną kontrolę nad działaniami, a także da się łatwo śledzić rezultaty, by zoptymalizować treści prezentowane klientom.

Innym sposobem na płatny marketing online są reklamy w social mediach, a zwłaszcza na Facebooku, który wciąż cieszy się olbrzymią popularnością. Dzięki opcji targetowania, można łatwo wyświetlić promocję precyzyjnie dobranym odbiorcom, dla których jest ona szczególnie interesująca. Zwiększa to prawdopodobieństwo znalezienia potencjalnych klientów. Systematyczne budowanie pozycji marki i firmy, przekłada się także na większe zaufanie społeczne i rozpoznawalność biznesu.

W Internecie warto postawić na pozycjonowanie, czyli jedną z najbardziej efektywnych technik, na którą decyduje się wiele firm. Pozycjonowanie, dzięki optymalizacji witryny oraz pozyskiwaniu linków, pozwala uzyskać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Wymaga to jednak sporo pracy, zaangażowania i wiedzy. Stąd najczęściej przedsiębiorcy zlecają takie działania zewnętrznym specjalistom.

Innym narzędziem, które przekłada się na solidne rezultaty, pozostaje wciąż e-mail marketing, oferujący jednak wysokiej jakości treści, przygotowywane w ramach profesjonalnego content marketingu. Wiadomość muszą wyróżniać się ciekawą, przykuwającą treścią, dopasowaną językowo i treściowo do grupy odbiorców. Warto nieustannie dbać o poszerzanie bazy mailingowe o nowe adresy, pozyskiwane np. ze strony głównej, social mediów lub landing page’y.

Działania marketingowe w Internecie – skuteczne budowanie biznesu online

e-Marketing to nie tylko pozyskiwanie klientów, dodatkowa sprzedaż i zyski. To szereg działań, które służą poprawie wizerunku, budowaniu pozycji eksperta oraz zwiększaniu świadomości społecznej marki.

Na szczęście liczba dostępnych narzędzi dla online marketingu i ich zróżnicowanie umożliwiają dobranie odpowiednich rozwiązań, które sprzyjają rozwojowi w zasadzie każdej firmy, bez względu na wielkość, branżę i budżet.