Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Tworzenie strony WWW w 2023 – na co zwrócić uwagę?

Tworzenie strony WWW

Trendy w projektowaniu stron zmieniają się z roku na rok, dlatego warto być na bieżąco z nowościami w świecie web designu. W 2023 roku na pewno jeszcze bardziej będziemy stawiać na aspekty wizualne strony oraz na SEO. To tylko niektóre z elementów, które będą najważniejsze w projektowaniu strony www w nowym roku.

Strona internetowa – skoncentruj się na doświadczeniu użytkownika

Tak zwane „user experience” powinno być przy tworzeniu stron internetowych zawsze na pierwszym miejscu. Oznacza to uwzględnienie wszystkich aspektów podróży użytkownika, od pierwszej wizyty na stronie po dokonanie zakupu. Projekt strony internetowej powinien zadbać o to, żeby użytkownik miał pozytywne doświadczenia na każdym etapie. W efekcie stworzysz idealną stronę internetową, która doprowadzi do konwersji i skłoni odwiedzających do częstych powrotów.

Koncentrując się na doświadczeniu użytkownika, należy pamiętać o kilku kluczowych rzeczach. Po pierwsze, upewnij się, że Twoja strona www jest łatwa w nawigacji. Po drugie spraw, żeby Twoje treści były merytoryczne i stworzone w języku zrozumiałym dla odbiorcy. Na koniec upewnij się, że witryna ładuje się szybko i sprawnie. Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, możesz stworzyć idealną stronę internetową zapewniającą doskonałe wrażenia użytkownika.

Tworzenie stron www – w 2023 responsywność to „must have”

Responsywność, a więc dostosowanie naszych stron www do okien przeglądarek o różnej wielkości, pozwala na ich odpowiednie otwieranie na różnych urządzeniach, w tym smartfonach czy tabletach. Chociaż już od kilku lat jest to ważny aspekt tworzenia stron internetowych, to w 2023 będzie to już praktycznie wymagane przez użytkowników.

Jeżeli nie zadbamy o ten element naszej strony internetowej, możemy stracić nawet połowę potencjalnych użytkowników. Właśnie taka ilość klientów szuka teraz informacji o produktach i kupuje je poprzez urządzenia mobilne. Dlatego zlecając projektowanie strony www, uwzględnijmy ten aspekt w naszych planach. A jak już wspominamy o zlecaniu stworzenia strony internetowej…

Wybierz firmę zajmującą się projektowaniem stron internetowych, która ma profesjonalne portfolio

Ponieważ odpowiednio zaprojektowana strona www może być teraz aspektem, który przeważy o sukcesie naszego biznesu, to warto zlecić jej zaprojektowanie profesjonalistom. Własną stronę internetową może stworzyć dla nas agencja marketingowa albo freelancer. My zdecydowanie polecamy wybór pierwszej opcji – zapewnia nam ona większy profesjonalizm i większy wybór usług. Wybierzmy agencję, która zajmuje się projektowaniem stron internetowych od lat, ma w swoim portfolio strony internetowe z wielu branż i posiada wiele opinii zadowolonych klientów.

Profesjonalna agencja marketingowa powinna mieć doświadczenie w Twojej branży lub w podobnych projektach. Dzięki temu będą oni mieli wiedzę, jakie działania sprawdzają się w przypadku danej branży i grupy docelowej. Dodatkowo sprawdź, czy portfolio firmy do Ciebie przemawia.

Profesjonalizm i doświadczenie to nie wszystko – agencja musi tworzyć projekty, które najzwyczajniej w świecie się nam podobają.

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze najlepszych rozwiązań skontaktuj się z Webyourself – projektowanie stron internetowych Kraków.

Tworzenie stron internetowych – postaw na wizualne aspekty Twojej strony www

W związku z rozwojem technologii coraz mniej chętnie przyswajamy informacje poprzez czytanie. Staliśmy się całkowitymi wzrokowcami: najbardziej przemawiają do nas zdjęcia, grafiki, filmy video. Dlatego właśnie tworzenie stron internetowych powinno skupiać się głównie na tych elementach. W ten sposób możemy przedstawić praktycznie wszystko:

  • naszą ofertę: produkty i usługi, ich cechy i formy użycia
  • historię firmy, je siedzibę, pracowników, sprzęty
  • aspekty działalności

Zdjęcia i filmy dodane do strony dodadzą jej „osobowości” – odwiedzający będą mieli większy wgląd w to, kim jesteśmy jako firma. Filmiki wideo pozwolą również zaprezentować produkty lub usługi w sposób bardziej angażujący niż np. opisy słowne. Wszelkie treści tekstowe powinny być stosunkowo krótkie, podzielone na akapity i przeplatane elementami graficznymi.

Tworzenie strony internetowej – w 2023 możesz zabawić się z czcionką

Kiedy już jesteśmy w temacie tekstów na stronę, to warto porozmawiać też o czcionkach. Chociaż właśnie podkreślaliśmy konieczność zawarcia na stronie wielu elementów graficznych, to oczywiście żadna strona www nie obejdzie się bez pewnej ilości tekstów. Projektowanie stron internetowych to teraz nie tylko dobór odpowiednich kolorów, rozkład menu czy liczba zakładek.

Jeżeli chcemy, żeby treści na naszej stronie przyciągały wzrok, to warto dobrać ciekawą czcionkę. Pozwoli ona na oddanie „osobowości” naszej witryny oraz firmy. Szeroki wybór czcionek pozwoli na idealny wybór, niezależnie od tego czy szukamy czcionki eleganckiej, technicznej czy kreatywnej.

Jeżeli zadbamy o wszystkie te aspekty tworzenia stron internetowych, a raczej zadba o nie w naszym imieniu agencja marketingowa, to możemy być spokojni o przyciągnięcie w 2023 roku potencjalnych klientów do naszej witryny.