Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT rośnie

Edge1_IT_sector

Zastanawiasz się, czy rozpocząć pracę w IT? Wiele osób obawia się, że programowanie jest trudne i wymaga konkretnych predyspozycji zawodowych. Jednak IT to nie tylko języki programowania. Jest też wiele innych zawodów – warto od nich rozpocząć zmianę branży, a potem rozwijać się. Sprawdź, co oferuje branża IT.

Poznaj wybrane zawody w branży IT

Tester manualny oprogramowania. Znajomość języków oprogramowania przydaje się w tym zawodzie, ale nie jest koniecznością. Ważne, by umieć myśleć analitycznie, wiedzieć, jak działają algorytmy, a także przekazywać konkretne wskazówki programistom. Tester manualny ręcznie sprawdza oprogramowanie, by znaleźć jego słabe strony.

Każde oprogramowanie wdraża się w kilku etapach. Testerzy próbują przewidzieć różne sposoby wykorzystania aplikacji i znaleźć jego ew. awarie. Potrafią szybko znaleźć i naprawić potencjalne błędy.

UX/UI Designer. Projektant oprogramowania, UX Designer, jest odpowiedzialny za jego jakość. Jego rolą jest wywołanie satysfakcji użytkownika danego produktu, m.in. aplikacji, gdyż poprawia jego użyteczność i funkcjonalności. Odpowiada za projektowanie doświadczenia, rozpoznanie potrzeb i przygotowywanie odpowiednich rozwiązań.

UX Designer nie zajmuje się jednak estetyką – atrakcyjność strony czy aplikacji leżą po stronie UI Designera. Jego praca polega m.in. na optymalizacji narzędzi, których używa użytkownik aplikacji czy strony, a także na projektowaniu interfejsu, elementów takich jak menu, szata graficzna, menu, rozkład treści, wideo, struktura strony czy galeria.

Konsultant SAP. Jednym z dobrze opłacalnych zawodów IT jest konsultant SAP, który świadczy usługi konsultingowe. SAP to popularny zintegrowany system informatyczny. Rolą konsultanta SAP jest wsparcie zarządzania i poprawa jego efektywności.

Web Developer (programista stron internetowych). Web Developer zajmuje się programowaniem serwisów i stron internetowych. Dawniej strony były znacznie prostsze, dzisiaj znajduje się na nich wiele różnych elementów – m.in. treść, grafika, wideo, animacje, serwisy społecznościowe, bazy danych oraz dodatkowe aplikacje. Web Developer powinien znać zarówno języki programowania i systemy zarządzania treścią, a najlepiej mieć też umiejętności graficzne.

Więcej na temat rozwoju branży IT oraz zarobków w konkretnych zawodach przeczytasz tutaj: https://www.edge1s.com/pl/blog/zarobki-i-rozwoj-w-branzy-it/