Biznes informacje – wywiady biznesowe, pomysły na biznes
Image default
Internet Reklama

Zarabianie na Youtube – reklamy

Odwiedzając serwis Youtube, a dokładniej zawarte w nim kanały tematyczne i rozrywkowe dochodzisz do wniosku dlaczego ja nie mam mieć podobnego kanału i czerpać z niego zyski ? 300 milionów odwiedzających i przeglądających, ponad 5 miliardów filmów robi wrażenie i czyni ten portal największym kanałem medialnym na świecie. Kluczową sprawą w zarabianiu jest fakt, kto jest właścicielem serwisu. Gigant Google umożliwia zarabianie właśnie na wyżej wspomnianej platformie. Zauważ, że zarabiać mogą osoby, które nie są profesjonalistami , nie kończyły szkół i nigdy wcześniej nie miały styczności z kamerami.

Jak zarabiać dzięki reklamom ?

Przesyłając film do serwisu Youtube pamiętaj, że oddajesz go pod skrzydła największego giganta reklam – do Google. Filmy, które umieszczasz zostają wzbogacone o reklamy – przeważnie kontekstowe, dostosowane do oglądającego i wyświetlane np. na podstawie historii odwiedzanych przez niego stron – wyświetlane przed Twoim filmem lub w jego trakcie np. na pasku w postaci bannera. Aby tak się stało należy wcześniej połączyć swoje konto Youtube z kontem Google Adsence. Teraz możesz zarabiać na kliknięciach.

Zastanawiasz się z pewnością ile osób obejrzy reklamę i w nią kliknie skoro Ty oglądając inne filmy taką reklamę zamykasz lub pomijasz. Okazuje się, że to jeden z lepszych sposobów na zarobek. Dodatkowo serwis płaci nam za wyświetlanie reklam przed Twoim filmem. Jeżeli ktoś obejrzy ten film 5 do 30 sekund otrzymasz dodatkowe środki. Warto pamiętać, że im reklama bardziej zbliżona do tematyki filmu, tym więcej osób taką reklamę obejrzy.

Pamiętaj aby Twoje filmy były bardzo dobrej jakości tematycznej – jeden film zareklamuje inny znajdujący się na Twoim kanale

Pamiętaj aby Twoje filmy były bardzo dobrej jakości tematycznej – jeden film zareklamuje inny znajdujący się na Twoim kanale. Warto zachęcić oglądającego do subskrypcji kanału oraz obejrzeniu innych znajdujących się na Twoim kanale. Nawiąż współpracę z innymi youtuberami i reklamujcie się nawzajem. Aby tak zrobić Twój kanał musi mieć oglądalność na poziomie kanału z którym chcesz współpracować

Powiązane artykuły

Pozycjonowanie sklepów internetowych i certyfikaty SSL

teoriabiznesu.pl

Doinwestowana i usprawniona strona internetowa

teoriabiznesu.pl

Pozycjonowanie w 2018 roku – na co zwrócić uwagę

teoriabiznesu.pl