Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Franczyza Motoryzacja

Auta na minuty czyli samochód na wynajem – ceny w Traficar i Click2Go

auta na wynajem

Pojęcie Carsharing w naszym kraju jest na ustach wielu osób dopiero od niedawna. Jest to rozwijająca się w Polsce usługa, polegająca na korzystaniu z jednego auta przez kilka osób. W jaki sposób? Carsharing, czyli auta na minuty to nic innego jak korzystanie z samochodu na wynajem. W tym artykule przybliżymy sobie ile kosztuje wypożyczenia auta na minuty i czy samochód na wynajem to dla nas dobre rozwiązanie.

Omówimy dwie firmy świadczące usługi w naszym kraju – Traficar i Click2Go. Zobaczymy gdzie działają wyżej wymienieni usługodawcy i jaka jest rzeczywista cena wypożyczenia takiego pojazdu. Warto zaznaczyć, że pojazdem może podróżować nawet 5 osób, dlatego opłaty za przejazd możemy podzielić na kilku podróżujących.

Warto rozważyć także oferty wynajmu długoterminowego samochodów elektrycznych z dotacją programu Mój elektryk oraz opcją ładowarki/instalacji stacji ładowania, którą znajdziemy na stronie https://www.arval.pl/oferta-msp/oferta

Traficar

Traficar to usługodawca oferujący samochody na minuty w takich miastach jak:
Traficar• Kraków
• Warszawa
• Wrocław
• Poznań
• Trójmiasto
• Śląsk
• Bydgoszcz
• Lublin
• Łódź

Firma oferuje wygodną aplikację mobilną umożliwiającą skorzystanie z auta na minuty. Osoba chcąca skorzystać z takich usług, po ściągnięciu aplikacji mobilnej firmy Traficar, odnajduje pojazd na mapie i po zeskanowaniu kodu QR umieszczonego w widocznym miejscu może skorzystać z usług.

O Traficar

Usługa aut na wynajem została uruchomiona w Polsce pod koniec 2016 r. w Krakowie. Mniej więcej od połowy 2017r. Traficar oferuje usługi w mieście Warszawa, a od końca 2017r. floty samochodowe znalazły się w takich miastach jak Wrocław, Poznań Trójmiasto. Samochody z fioletowym logiem zobaczymy także na Śląsku, w Łodzi, Bydgoszczy i Lublinie.

Traficar – Ceny Carsharingu

Opłaty za przejazd pojazdami na wynajem w usłudze Traficar to 80 groszy za każdy przejechany kilometr, plus 50 groszy za każdą minutę korzystania z pojazdu ( nie ważne czy stoimy w korku czy auto się porusza ). Po dojechaniu na miejsce możemy zostawić auto w trybie postojowym, płacąc jedynie 10 groszy za postój.
Traficar wyliczył, że za średni 10 minutowy kurs na dystansie 5 km zapłacimy 9 zł.

Źródło i strona: traficar.pl

Click2Go

Click2Go oferuje usługi Carsharingu na terenie miasta Poznań. Aby wypożyczyć samochód na minuty należy pobrać dedykowaną aplikację i połączyć ją z naszą kartą kredytową. Następnie odnajdujemy pojazd na mapie, rezerwujemy i otwieramy za pomocą nasze smartfona.

Click2Go – Cennik Carsharingu

Opłata za przejazd pojazdami na wynajem w usłudze Traficar to 80 groszy za każdy przejechany kilometr, plus 50 groszy za każdą minutę korzystania z pojazdu ( nie ważne czy stoimy w korku czy auto się porusza ). Po dojechaniu na miejsce możemy zostawić auto w trybie postojowym, płacąc jedynie 10 groszy za postój. Pierwsza minuta jazdy jest bezpłatna.
Bezpłatna rejestracja w systemie Click2Go możliwa jest zarówno za pomocą aplikacji mobilnej, jak i strony internetowej. Potrzebujemy do tego ważne prawo jazdy oraz adres mailowy. Dostępne pojazdy oznaczone są na mapie niebieska flagą.

Franczyza z Click2Go

Czy wiesz, że Click2Go to także franczyzodawca? Firma oferuje możliwość stworzenia sieci carsharingowej w innym mieście. Możemy skorzystać z natywnej aplikacji mobilnej w swoim mieście. Usługodawca dostarcza niezbędne narzędzia dzięki, którym można skutecznie prowadzić biznes. Od franczyzobiorców wymagane jest przestrzeganie wymogów firmy. Więcej szczegółów na temat prowadzenia franczyzy pod szyldem poznańskiej formy znajdziemy na oficjalnej stronie firmy.

O tym co to jest franczyza możemy przeczytać w specjalnie stworzonym do tego dziale, a dostępnym na naszej stronie.

Źródło i więcej informacji na www.click2go.pl

Traficar czy Click2Go

Porównując ceny jakie oferują obie firmy zauważamy, że są one na zbliżonym poziomie. Druga firma oferuje pierwszą minutę usługi gratis. W obydwóch przypadkach wynajem auta na minuty kosztuje 80 groszy za każdy przejechany kilometr i 50 groszy za każdą minutę jazdy. Ceny konkurencyjnych usługodawców są do siebie zbliżone, a różnią się jedynie marką pojazdów ilością pojazdów oraz wielkością. Warto zauważyć, że pojazdy takie mogą służyć jako transport mebli i większych przedmiotów.

Carsharing w Polsce

Oferta samochodów na wynajem to nowa forma współdzielenia pojazdów. Jest ona coraz popularniejsza. Pierwszymi pojazdami na wynajem stały się rowery miejskie. W ślad aut nami nuty poszły także takie urządzenia jak hulajnogi na wynajem i wkrótce także deskorolki.
Firm przybywa, tak samo jak użytkowników. Aplikacje mobilne połączone z transmisja danych i modułem GPS pozwalają skutecznie świadczyć wyżej wymienione usługi.

W kolejnym artykule omówimy Carsharing z 4mobility oferujący swoje usługi w Warszawie i Poznaniu i MiiMove oferujący usługi w Trójmieście.

Powiązane artykuły

Jak jeździć wypożyczonym samochodem, skuterem i hulajnogą elektryczną

teoriabiznesu.pl

Traficar już nie na minuty – zapłacisz tylko za przejechane kilometry

teoriabiznesu.pl

Traficar udostępnia swoją flotę w Łodzi

teoriabiznesu.pl