Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

Dystrybutory paliwa — przenośne rozwiązania dla kierowców i rolników

dystrybutor paliwa

Paliwo to „czarne złoto”, które, jak dotychczas, napędza światową gospodarkę. Wielu przedsiębiorców zużywa potężne ilości tego surowca. Wówczas dobrze pomyśleć o własnej (mini) stacji benzynowej.

Dystrybutor paliwa to urządzenia do podawania paliwa kojarzone głównie ze stacjami paliw. Niektóre biznesy, jak np. firmy transportowe, zużywają dziennie tysiące litrów paliwa. Nie zawsze możesz mieć czas, aby każdego dnia jeździć i tankować pojazd. W przypadku rolników żniwa są okresem, kiedy trwa nierówna walka z czasem. Każdy wyjazd na stację benzynową to stracony czas. Można jednak temu zaradzić z własną stacją benzynową.

Spokojnie, nie otwierasz „sieciówki”

Twoje przedsiębiorstwo lub gospodarstwo rolne może nieco oszczędzić na dojazdach na stację benzynową. Wystarczy zgłosić się do właściwego urzędu, zaopatrzyć się w atestowany zbiornik do przechowywania paliwa i zamówić cysternę z paliwem pod dom.

Producenci tego rodzaju sprzętu są dobrze zorientowani w obowiązujących przepisach. Ich przedstawiciele w sklepach stacjonarnych i on-line, pomogą w wyborze odpowiedniego wyposażenia, a także podpowiedzą, jak załatwić formalności. Jest ich dużo mniej, niż gdybyś chciał założyć sieć stacji benzynowych, sygnowanych logo Twojej organizacji. Jeśli nie chcesz tracić czasu na dojazd po paliwo, zrób tak, że paliwo przyjedzie do Ciebie.

Pompa do oleju — jak działa Twoja mini stacja benzynowa?

Pompa paliwowa (mini CPN) jest urządzeniem samozasysającym, które nie wymaga ponownego napełniania kanału dopływowego. Zaletą jest większe ssanie niż w przypadku pomp odśrodkowych, a różnica waha się do 10 m. Na rynku dostępne są modele o różnej wydajności przepływu – 40, 50, 60 l/min.

Odmierzacze paliwa są wyposażone w funkcje, które zapewniają bezpieczne i komfortowe użytkowanie. Na przykład zawór by-pass wyrównuje ciśnienie, gdy wąż jest zagięty. Siatka filtrująca zapobiega przedostawaniu się do paliwa niebezpiecznych substancji. W niektórych wersjach dostępne są zaciski baterii lub licznik do zliczania objętości cieczy.

Dystrybutor paliwa w wersji mobilnej

Olej, olej napędowy, nafta i biodiesel są pompowane przez dozowniki oleju. Dozowniki oleju są uniwersalnymi urządzeniami, które mogą pompować każdy rodzaj oleju (nie benzynę). Jeśli potrzebujesz urządzenia do pompowania agresywnych paliw i płynów (takich jak adblue, mocznik lub amoniak), sprawdź pompy adblue — są one stworzone specjalnie do tego celu. Na rynku znajdziesz akcesoria jak np. nalewaki do paliwa o przepływie 40 i 60 l/min. Mini stacja benzynowa sprawdzi się zarówno w warsztatach samochodowych, jak i w prywatnym zastosowaniu.

Pompa do oleju silnikowego, niezależnie od typu, jest urządzeniem przenośnym, które można bez trudu przetransportować w dowolne miejsce. Charakteryzuje się niską wagą (około kilku kilogramów) i niewielkimi rozmiarami. Poręczny uchwyt dodatkowo ułatwia jej transport. W niektórych zestawach w komplecie znajdują się węże ssący i tłoczący.

Czas to najcenniejsze aktywo, o czym wiedzą zarówno producenci żywności, jak i właściciele firm. Wszędzie tam, gdzie potrzebny jest transport, trwają prace budowlane lub pola są przygotowywane pod zasiew, liczy się każda minuta. Własna mini stacja benzynowa pozwoli Ci sporo zaoszczędzić zarówno czasu, jak i pieniędzy. Rozważ taką możliwość.