Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

Jazda testowa Hyundai – te rzeczy musisz sprawdzić!

jazda testowa hyundai

Po wielu godzinach poświęconych na analizowanie oferty rynkowej, w końcu doszedłeś do wniosku, że Twoim kolejnym samochodem będzie jeden z modeli Hyundaia. Pewnie przekonała Cię aż 5-letnia gwarancja, dostępność nowoczesnych jednostek napędowych oraz atrakcyjna stylistyka poszczególnych samochodów z oferty koreańskiego producenta. Kolejnym krokiem powinno być odbycie jazdy testowej Hyundaiem. Co warto podczas niej sprawdzić? Najważniejsze wskazówki omawiamy w naszym artykule.

Dynamika jednostki napędowej

To najważniejsza kwestia podlegająca ocenie podczas jazdy testowej Hyundaiem. W końcu od dynamiki jednostki napędowej w głównej mierze zależy to, czy będziesz zadowolony z dokonanego wyboru. Nawet jeśli na co dzień jeździsz spokojnie, nie szarżujesz i rzadko wybierasz się w trasę, to warto mieć poczucie, że w nagłej sytuacji samochód zapewni odpowiednie przyspieszenie.

Dlatego dobrym pomysłem będzie umówienie się na kilka jazd testowych danym modelem w różnych wersjach silnikowych. Taką możliwość daje Ci autoryzowany dealer koreańskiego producenta – MM Cars Hyundai Katowice.

Poziom wyposażenia

Częstym błędem popełnianym przez osoby zainteresowane zakupem danego modelu samochodu jest wzięcie na jazdę testową egzemplarza w najwyższej wersji wyposażenia. Później okazuje się, że w uboższej wersji kierowcy brakuje wielu elementów, które zrobiły na nim tak dobre wrażenie w testowanym samochodzie.

Radzimy więc, aby umówić się na jazdę testową w salonie dealera gwarantującego dużą dostępność samochodów, w różnych wersjach silnikowych oraz wyposażeniowych. To pozwoli rzetelnie ocenić, które elementy są Ci rzeczywiście niezbędne, a z których spokojnie możesz zrezygnować oszczędzając przy tym sporo pieniędzy.

Ilość miejsca

Jest to szczególnie ważna kwestia z punktu widzenia nabywców, którzy szukają samochodu rodzinnego. Podczas jazdy testowej warto dokładnie sprawdzić, czy w środku komfortowo będzie podróżować komplet pasażerów. Jeśli planujesz wozić ze sobą małe dzieci, to zabierz na jazdę ich foteliki samochodowe – upewnij się, że dasz radę bez problemu zamontować je na tylnej kanapie i nadal przyjąć odpowiednią pozycję za kierownicą.

Funkcjonalność

To szerokie pojęcie, które każdy może interpretować inaczej. Na pewno natomiast w kontekście funkcjonalności warto sprawdzić, czy dany model oferuje łatwy dostęp do bagażnika, a sam kufer jest na tyle pojemny, aby pomieścił np. wózek dziecięcy czy walizki na rodzinny wyjazd wakacyjny.

Praktyczność w ruchu miejskim

Większość z nas porusza się samochodem głównie po mieście i jego okolicach, dlatego podczas jazdy testowej warto zwrócić szczególną uwagę na to, jak auto sprawuje się w warunkach wzmożonego ruchu, czy jest łatwe do zaparkowania, zwrotne, wyposażone w systemy wspierające kierowcę (np. czujniki parkowania, kamera cofania etc.) oraz oszczędne – pod tym względem zdecydowanie wyróżniają się modele z napędem hybrydowym, wręcz stworzone do eksploatacji miejskiej.

Na jazdę testową Hyundaiem ( https://mmcars.hyundai.pl/formularz-jazda-testowa ) możesz się umówić wygodnie online przez formularz kontaktowy dostępny na stronie MM Cars Hyundai Katowice