Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Czy Bitcoin może zakończyć ubóstwo w krajach rozwijających się?

bitcoiny

Satoshi Nakamoto, tajemniczy podmiot, uruchomił Bitcoin w 2009 roku jako alternatywę dla waluty fiat. Bitcoin jest pierwszą udaną kryptowalutą. Urósł do rangi najbardziej handlowanej i popularnej kryptowaluty na świecie. Prywatne i publiczne korporacje początkowo wątpiły w korzyści płynące z tej wirtualnej waluty. Przyjęły go jednak i zainwestowały w nią znacznie. Zapisz się na tych portalach, ponieważ pomagają one ludziom zrozumieć wyzwania rynkowe i inwestować w różne kryptowaluty.

Będąc elektroniczną walutą, niektórzy zakładają, że ten cyfrowy pieniądz przyniesie korzyści tylko najwyżej postawionym członkom społeczeństwa. Oto kilka powodów, aby wierzyć, że ta cyfrowa waluta może zakończyć ubóstwo w krajach rozwijających się.

Lepsza integracja finansowa

Wielu ludzi w krajach rozwijających się nie ma dostępu do wysokiej jakości edukacji. Ponadto, wielu ludzi z krajów rozwijających się ma najniższy standard życia, a stopa bezrobocia jest wysoka. W rezultacie, biedni ludzie z krajów rozwijających się nie mają takich samych szans jak bogaci w dostępie do usług finansowych. Ci ubodzy ludzie z krajów rozwijających się są odcięci od wielu usług oferowanych osobom wykształconym i zamożnym.

Wręcz przeciwnie, ta wirtualna waluta nie wymaga od osoby posiadania umiejętności technicznych, aby z niej korzystać. Wystarczy jednak mieć smartfon i niezawodny dostęp do Internetu. Większość ludzi w krajach rozwijających się ma najbardziej podstawowe wykształcenie. Stąd mogą sprawnie obsługiwać smartfon i podążać za instrukcjami, jak handlować tą wirtualną walutą. Ponadto ludzie z krajów rozwijających się mogą uczyć się i zacząć handlować kryptowalutami za pomocą oprogramowania do handlu bitcoinami Ostatecznie mogą korzystać z giełd kryptowalutowych, aby kupować i sprzedawać waluty elektroniczne, aby zarabiać na życie.

Minimalne opłaty za transakcje

Waluta fiat jest scentralizowana w ten sposób, że bank kontroluje jej operacje. W rezultacie, aby transakcja była udana, przechodzi przez wielu pośredników, którzy wymagają opłaty transakcyjnej. W końcu bank obciąża klientów znacznymi opłatami transakcyjnymi.

Z drugiej strony, Bitcoin nie ma pośredników i wykorzystuje technologię blockchain, zmniejszając opłaty transakcyjne dla swoich użytkowników. W rezultacie, dzięki technologii blockchain, ci użytkownicy wirtualnych walut nie potrzebują pośredników do kontrolowania i monitorowania swoich transakcji. Transakcja przy użyciu waluty fiat wiąże się z pośrednikami, co przekłada się na długi czas transakcji i opłaty transakcyjne. Co więcej, transakcje przy użyciu tej wirtualnej waluty są szybsze, a osoby bez kont bankowych mogą z łatwością korzystać z tej elektronicznej waluty, o ile posiadają portfele cyfrowe.

W końcu, minimalne opłaty transakcyjne pomogą biednym z krajów rozwijających się zaoszczędzić pieniądze, zainwestować gdzie indziej, a nawet posiadać nieruchomości bez obciążeń finansowych.

Nieograniczony przepływ kapitału

Kraje rozwijające się wprowadzają prawa i regulacje ograniczające przepływ kapitału do i z ich granic geograficznych. W rezultacie większość ludzi z tych krajów cierpi z powodu nieograniczonego przepływu kapitału.

Odwrotnie jest a kryptowalutą, ponieważ ta wirtualna waluta jest całkowicie zdecentralizowana, takie ograniczenia przepływu kapitału nie mają na nią wpływu. Dlatego rządy krajów rozwijających się nie mogą ograniczać swoim obywatelom dostępu do kapitału za pośrednictwem tej wirtualnej waluty. Rząd lub bank centralny nie może wpływać na podaż tego cyfrowego pieniądza, ponieważ jego dostępność opiera się na protokole bazowym. W końcu rząd nie może kontrolować podaży Bitcoina na swoją korzyść.

W końcu biedni ludzie z krajów rozwijających się mogą skorzystać z niskich opłat transakcyjnych Bitcoina i łatwo nabyć towary i usługi za granicą. Innymi słowy, ta wirtualna waluta jest kluczowa dla zakończenia ubóstwa w krajach rozwijających się. Ludzie z łatwością mogą dokonywać transakcji na całym świecie używając tej wirtualnej waluty.

Knkluzja

Ogólnie rzecz biorąc, ta elektroniczna waluta może przynieść korzyści ubogim w krajach rozwijających się na wiele sposobów. Ta cyfrowa waluta jest rewolucyjnym instrumentem, który wciąż jest w początkowej fazie rozwoju.