Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Czy konsolidacja chwilówek po terminie jest możliwa?

chwilowki

Wiele osób z różnych powodów próbuje ratować swój domowy budżet, a jako jedno z rozwiązań wybierają chwilówki. W sytuacji podbramkowej może być to dobrym rozwiązaniem, jednak finansowanie wszystkich swoich zachcianek za pomocą chwilówek jest bardzo zgubne w skutkach. Przekonuje się o tym coraz więcej zadłużonych Polaków.

Z pomocą przychodzi konsolidacja chwilówek w banku lub w firmie pożyczkowej. Na czym ona polega i kto może skorzystać z tego typu opcji? Czy konsolidacja chwilówek po terminie jest możliwa do zaciągnięcia?

Konsolidacja chwilówek online i w banku. Co to takiego?

Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych może być świetnym sposobem na uchronienie się przed odsetkami karnymi, czy też przed egzekucją komorniczą Tyczy to się szczególnie wszystkich chwilówek, których termin spłaty już minął. Konsolidacja chwilówek z windykacją jest możliwa, dzięki czemu wszystkie raty można połączyć w jedną (nieco mniejszą). Aby otrzymać konsolidację chwilówek, należy udać się do placówki pożyczkowej i złożyć wniosek o połączenie wszystkich albo tylko wybranych długów w jeden. Warto pamiętać, że konsolidacja chwilówek online bez BIK nie oznacza, że zobowiązania nagle zmaleją. Niższa jest jedynie miesięczna rata, dzięki czemu zadłużonej osobie znacznie łatwiej będzie spłacić zobowiązanie.

Kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek może dać czasową poprawę sytuacji materialnej dłużnika, gdyż zmniejsza się miesięczna suma, jaką przeznaczamy na spłatę. Mając tylko jedną ratę pożyczki znacznie prościej jest nam spłacać zobowiązanie. Podpisując taką umowę konsolidacyjną warto również sprawdzić, czy istnieje możliwość darmowej nadpłaty wziętej pożyczki.

Konsolidacja chwilówek bez BIK po terminie

W przypadku chwilówek spłacanych terminowo, procedura w banku wygląda mało skomplikowanie – wystarczy udać się do wybranej placówki i poprosić o konsolidację pożyczek. Po otrzymaniu zgody i sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej, instytucja finansowa, do której się zgłaszamy, konsoliduje pożyczki w jedną ratę.

Nieco więcej komplikacji pojawia się w przypadku konsolidacji chwilówek po terminie. W tym wypadku bank nie może wyrazić zgody na konsolidację, ponieważ w historii kredytowej klienta będą widoczne niezapłacone raty. W takim wypadku rozwiązaniem jest konsolidacja chwilówek w parabanku. Takie instytucje finansowe pozwalają klientom na połączenie wszystkich długów, nawet tych po terminie spłaty. Co prawda pożyczka jest wtedy dużo droższa niż w banku, ale klient zyskuje bardzo cenny czas na spłacenie wszystkich zobowiązań, co jest niezwykle istotne.

Czy konsolidacja chwilówek po terminie się opłaca?

Pożyczka konsolidacyjna na spłatę chwilówek może być ratunkiem w trudnej sytuacji finansowej. Przede wszystkim klient zyskuje niezbędne środki finansowe, by spłacić najważniejsze zaległości i te raty, które są najpilniejsze. Dodatkowo możemy również zdjąć z siebie widmo egzekucji komorniczej lub blokady konta osobistego czy firmowego, na które wpływają środki. Konsolidacja chwilówek online jest bardzo szybkim procesem, który umożliwi łatwe pozbycie się zaległości z tytułu wziętych pożyczek. Powinna być ona jednak brana pod uwagę w ostateczności, kiedy faktycznie nie mamy możliwości spłaty wszystkich zadłużeń na czas.

Konsolidacja chwilówek po terminie wiąże się bowiem z wydłużeniem czasu spłacania kredytu, ale również znacznie wyższymi jego kosztami. Znacznie bardziej ekonomiczne jest spłacenie wszystkich chwilówek i unikania kredytów o tak wysokim oprocentowaniu. Jeśli jednak grozi nam egzekucja komornicza, to należy przede wszystkim zająć się konsolidacją, a następnie spłatą zobowiązań.