Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Czy prąd może być tani? Zamroź ceny z Orange Energia

Czy prąd może być tani

Artykuł sponsorowany

W ostatnich latach ceny prądu wzrosły o ok. 150% (1), a to oznacza, że przeciętne gospodarstwo domowe musi wydać na energię elektryczną o ponad 1000 zł więcej niż w 2019 roku. To spory wydatek, który może okazać się trudny do uregulowania. Istnieje jednak sposób na to, by ograniczyć koszty energii elektrycznej. Poznaj ofertę Orange Energia, która pozwala na zamrożenie cen prądu do końca 2025 roku. Sprawdź szczegóły usługi i uchroń siebie przed podwyżkami taryf.

Na czym polega zamrażanie cen prądu?

Wprowadzone w 2019 roku zamrażanie cen prądu jest sposobem na ochronę gospodarstw domowych przed gwałtownym wzrostem kosztów związanych z energią elektryczną. Inicjatywa dotyczy przede wszystkim tych konsumentów, którzy np. są w stanie utrzymać odpowiednio niski poziom zużycia kilowatogodzin w miesiącu. Rozpoczęcie zamrażania cen prądu było podyktowane m.in.

  • rosnącymi cenami uprawnień do emisji CO2,
  • ciągłym wzrostem inflacji,
  • stale zmieniającą się sytuacja geopolityczna.

Zamrażanie cen prądu było kilkukrotnie przedłużane i dostosowywane do stale zmieniającej się sytuacji na rynku, a jego koniec ustalono na 30 czerwca 2024 roku. Ze względu na to, odbiorcy, którzy chcą zaoszczędzić na rachunkach za prąd po tej dacie, powinni rozważyć np. zmianę sprzedawcy prądu.

Tani prąd w ofercie Orange Energia

Na uwagę zasługują przede wszystkim oferty, dzięki którym nie będziesz martwić się o podwyżki stawek za zużyte kilowatogodziny energii elektrycznej. Gwarancja atrakcyjnej i stałej ceny do końca 2025 roku to podstawa oferty Orange Energia – największego niezależnego sprzedawcy prądu elektrycznego w Polsce: https://www.orange.pl/view/energia.

Rachunki za prąd w Orange Energia uwzględniają jedynie zużytą energię elektryczną. Wystarczy podać stan licznika do 4. dnia każdego miesiąca za pomocą wiadomości SMS lub specjalnego formularza, który dostępny jest na stronie Orange Energia. Dzięki temu nie ryzykujesz dużymi niedopłatami i nie płacisz za szacunkowe zużycie energii elektrycznej.

Zamrożenie cen prądu i nie tylko – co jeszcze przemawia za Orange Energia?

Oprócz gwarancji stałej ceny do końca 2025, klienci Orange Energia:

  • zyskują pewność, że każda pobrana kilowatogodzina objęta jest tzw. gwarancją pochodzenia – to specjalne zaświadczenie wystawiane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE) potwierdzające wyprodukowanie energii z wykorzystaniem OZE.
  • mogą korzystać z Pakietu Assistance – obejmuje 5 napraw w roku do kwoty 1500 zł. każda; w ramach pakietu można skorzystać z pomocy takich fachowców jak: elektryk, hydraulik, ślusarz, szklarz, dekarz, technik urządzeń gazowych i grzewczych, serwisant AGD, RTV i PC.
  • na każdym kroku otrzymają wsparcie od ekspertów Orange Energia – dotyczy to zarówno sytuacji związanych z dopasowaniem usługi do potrzeb gospodarstwa domowego, jak i załatwienia wszystkich formalności związanych z dotychczasowym sprzedawcą energii elektrycznej.

W zasięgu Orange Energia jest ponad 97% gospodarstw domowych w Polsce, a z oferty tego sprzedawcy skorzystało już ponad 120 tys. klientów. Chcesz przenieść prąd do Orange Energia? Wystarczy, że udasz się do dowolnego salonu Orange. Możesz też umówić się na rozmowę telefoniczną z konsultantem.

Warto wiedzieć:
W ramach pakietów Orange Energia zyskasz różne benefity. W przypadku Pakietu Korzystny 150 jest to 150 zł rabatu na rachunkach za energię; przy Pakiecie Faktura 150 jest to 150 zł na zasilenie konta mobilnego w Orange. Z kolei Pakiet 150 to 150 zł rabatu na smartfon lub akcesoria.

Już dziś skorzystaj z oferty Orange Energia. Ciesz się stałą i atrakcyjną ceną za energię elektryczną w 2024 i do końca 2025 roku. Zyskaj wiele innych korzyści, takich jak Pakiet Assistance czy rabaty na usługi i sprzęt. Zamrażanie cen prądu z Orange Energia to najlepszy sposób na oszczędzanie na rachunkach za zużytą energię. Nie zwlekaj i dołącz do zadowolonych klientów Orange Energia.

(1) za https://wysokienapiecie.pl/95520-znamy-taryfy-na-prad-w-2024-czesc-cen-juz-rynkowa/ (dostęp: 07.02.2024).