Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Giełda

XPLUS laureatem nagrody Partner Roku 2021 w kategorii Business Application w Polsce

xplus logo

Nagrody Microsoft Partner of the Year są przyznawane firmom, które wykazały się szczególnymi dokonaniami na polu wdrażania innowacyjnych rozwiązań wykorzystując technologie Microsoft. Polską firmą, docenioną przez Microsoft, jest XPLUS, która jako jedyny Partner od aplikacji biznesowych po raz kolejny otrzymał to wyróżnienie.

Kim jest tegoroczny zwycięzca?

XPLUS to polska spółka akcyjna, która działa na rynku od 2002 roku i świadczy usługi w zakresie wdrożeń i utrzymania systemów ERP, a także doradztwa biznesowego. Tworząc autorskie produkty, rozszerza funkcjonalności Microsoft Dynamics AX/365, umożliwiając tym samym realizację procesów biznesowych z poziomu jednej platformy. Właśnie ta wartość dodana jest tak oczekiwana i doceniania przez firmę Microsoft.

XPLUS ma na swoim koncie ponad 300 zrealizowanych projektów w obszarze Microsoft Dynamics stworzonych dla przeszło 200 firm na całym świecie. Spółka specjalizuje się w dostarczaniu usług dla firm zarządzanych projektowo, produkcyjnych oraz retail. Wśród ich klientów znajdują się takie globalne  marki jak Chanel, TIKKURILA czy Euronext. Prócz zagranicznych firm, XPLUS świadczy swoje usługi również największym polskim przedsiębiorstwom takim jak np. Dom Development Group, Szynaka Meble czy x-kom. O wysokich kompetencjach w XPLUS świadczy również uzyskanie ponad 300 certyfikatów Microsoft.

Pomimo trudnej sytuacji, będącej wynikiem pandemii koronawirusa, kontynuujemy inwestycje w budowę rzetelnego partnera z unikalnym know how i dynamicznie się rozwijamy. Nasza spółka odnotowała w IV kwartale 2020 roku znaczny – aż 217% wzrost zysku brutto i 221% wzrost zysku netto w stosunku do analogicznego okresu w 2019 roku. Wynik ten jest następstwem coraz większej liczby projektów o międzynarodowym charakterze – na rynkach Europy Zachodniej, a także na rynku amerykańskim i azjatyckim – mówi Karol Sudnik, prezes zarządu XPLUS.

Prestiżowe wyróżnienie dla polskiej spółki

16 marca 2021 roku XPLUS otrzymał nagrodę Partnera Roku 2020 Microsoft Dynamics 365 w Polsce. Microsoft docenił ogromne zaangażowanie w pozyskiwaniu nowych projektów we wszystkich segmentach Microsoft oraz udział w licznych aktywnościach lead generation czy presales. Uzasadnieniem przyznania nagrody jest również prowadzenie przez firmę XPLUS największej liczby wdrożeń w chmurze dla Dynamics 365, nieustannie pogłębianie kompetencji produktowych oraz rozszerzenie kompetencji o Power Apps, Power Automate oraz Azure. W historii firmy jest to już czwarte tak wielkie wyróżnienie, liczące się tym bardziej w tak trudnych i niesprzyjających warunkach pandemii.

Jednak to nie jedyne osiągnięcie, którym XPLUS może się pochwalić. Firma zasila kręgi Microsoft Dynamics President’s Club, który zrzesza 5% najlepszych partnerów z całego świata. W 2016 i 2019 roku została zaproszona do zaszczytnego grona Microsoft Inner Circle skupiającego jedynie 1% przodujących partnerów dostarczających rozwiązania biznesowe wykorzystujące Microsoft Dynamics. To jedyna firma nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej wyróżniona dwukrotnie w ten sposób. XPLUS od lat posiada również status Gold Certified Partner, przyznawany firmom posiadającym najwyższy poziom znajomości technologii Microsoft.

Powiązane artykuły

Fabryka Cyfrowych Przemian – nowoczesne rozwiązania dla produkcji

teoriabiznesu.pl