Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Jak Bitcoin może pomóc Salwadorowi w zmniejszeniu ubóstwa

bitcoin

We wrześniu 2021 roku prezydent Salwadoru ogłosił Bitcoin legalnym środkiem płatniczym, czyniąc go pierwszym krajem, który zalegalizował operacje realizowane przy użyciu Bitcoina. Jednak rząd musiał poradzić sobie z kilkoma problemami technicznymi i zmiennością tego wirtualnego pieniądza. Wiele osób uważa, że Salwador jest gospodarką dolaryzowaną, ponieważ nie posiada własnej waluty. Zamiast tego używa dolara jako swojej głównej waluty, co oznacza, że rząd kraju nie może drukować pieniędzy. W rezultacie przyjęcie tej wirtualnej waluty przez Salwador nie wydaje się być złym pomysłem, ale raczej doskonałym. Oto kilka sposobów, w jaki ta cyfrowa waluta może pomóc Salwadorowi w łagodzeniu ubóstwa. Odwiedź oficjalną stronę platformy ery bitcoinów, aby uzyskać po więcej informacji na temat handlu bitcoinami.

Idealne zabezpieczenie przed inflacją

Inflacja jest częstą sytuacją, zwłaszcza w przypadku waluty fiat, ponieważ kraj może drukować więcej pieniędzy, co powoduje, że waluta traci na wartości. Jednak Bitcoin ma ograniczoną podaż, co oznacza, że popyt na tę cyfrową walutę wzrasta, przekłada się to na wzrost wartości tej elektronicznej waluty. Dlatego ten wirtualny pieniądz nie podlega inflacji ze względu na ograniczoną podaż.

W rezultacie mieszkańcy Salwadoru skorzystają na tym, że nie będą cierpieć z powodu inflacji, co pomoże złagodzić ubóstwo w kraju. Ponieważ 70% populacji Salwadoru nie posiada konta bankowego, skorzystają oni z integracji finansowej poprzez legalizację tej cyfrowej waluty w kraju.

Walka z dyskryminacją

Bitcoin jest całkowicie zdecentralizowany i działa tylko na swoim bazowym blockchainie. W związku z tym Bank Centralny nie może kontrolować jego operacji. Ponadto opłaty transakcyjne Bitcoin są minimalne, takie, że biedni ludzie z Salwadoru mogą korzystać i inwestować w nieruchomości, nad którymi mają pełną kontrolę.

Ostatecznie, ta wirtualna waluta nie dyskryminuje biednych lub bogatych z transakcji i handlu tym cyfrowym pieniądzem. Pomimo tego, że jest klasą aktywów, nie dyskryminuje nikogo, jeśli chodzi o udział w jego operacjach, ponieważ rządy i banki nie mogą ingerować w transakcje Bitcoin.

Zapobieganie korupcji

Bitcoin to wirtualna waluta, która jest trudna do kradzieży i bezpieczna, co ogranicza szanse na korupcję. Rząd może wypuścić pomoc finansową dla swoich obywateli poprzez walutę fiat poprzez swoich przedstawicieli. Jednak w większości przypadków to wsparcie finansowe nie trafia do rąk obywateli. Również rząd może wziąć pożyczki, które przynoszą korzyści biednym, ale korzystają z nich nieliczne osoby.

Przeciwnie sprawy się mają z kryptowalutami, dzięki technologii blockchain, rząd może zapewnić, że niezbędna pomoc finansowa trafia z powodzeniem do rąk obywateli. Tak więc, dzięki przyjęciu tej cyfrowej waluty w Salwadorze, rząd może walczyć z korupcją, a w końcu złagodzić ubóstwo w kraju.

Przyjmowanie darowizn w Bitcoin

Niektóre organizacje non-profit umożliwiają ludziom darowizny i dystrybucję tej cyfrowej waluty na rzecz osób żyjących w ubóstwie. Ludzie z Salwadoru mogą korzystać z takich darowizn, nawet jeśli nie mają kont bankowych. Ponadto, mieszkańcy Salwadoru mogą skorzystać z tej cyfrowej waluty, ponieważ nie będą podlegać inflacji. Ostatecznie mogą bezpiecznie używać tego cyfrowego pieniądza jako środka wymiany i doskonałego przechowywania wartości.

Konkluzja

Bitcoin jest wciąż nowy, ponieważ jest dostępny dopiero od dwunastu lat, w przeciwieństwie do waluty fiat, która istnieje od wielu lat. Jednak ta cyfrowa waluta okazała się udanym wynalazkiem dla mieszkańców Salwadoru. Oprócz używania Bitcoin jako waluty, osoby prywatne i przedsiębiorstwa mogą inwestować w niego jako aktywa z potencjałem znacznych zysków.