Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Jak kupić Polkadot (DOT) – poradnik dla początkujących

Jak kupić Polkadot

Polkadot (symbol:DOT) jest tokenem sieci o tej samej nazwie Polkadot, platformy blockchain, która w pewnym stopniu konkuruje z Ethereum. Polkadot jest wysoce skalowalny i konfigurowalny, a jego celem jest stanie się matką wszystkich blockchainów poprzez wspieranie interakcji pomiędzy różnymi blockchainami.

Co to jest Polkadot?

Przed omówieniem tokenów DOT ważne jest, aby zrozumieć, czym jest sieć Polkadot. Krótko mówiąc, Polkadot to platforma blockchain podobna do Ethereum. Została ona zaprojektowana z myślą o szybkim uruchamianiu zdecentralizowanych aplikacji, znanych również jako dApps (zdecentralizowana aplikacja). Główną różnicą w przypadku Polkadot jest to, że jej technologia nie jest pojedynczym blockchainem, ale pozwala sieci wielu konfigurowalnych łańcuchów o różnych cechach współdziałać ze sobą w celu utworzenia sieci Polkadot. Polkadot łączy całą sieć różnorodnych blockchainów w jeden ekosystem.

Do czego służy token DOT firmy Polkadot

DOT to waluta własna sieci Polkadot. Spełnia trzy główne funkcje:

  • Zarządzanie. Posiadacze DOT mogą uczestniczyć w zarządzaniu platformą poprzez głosowanie nad propozycjami dotyczącymi np. opłat sieciowych, dodawania nowych łańcuchów (zwanych parachenami) itp. aktualizacji sieci.
  • Sieć Polkadot jest zabezpieczona za pomocą mechanizmu licytacji. Użytkownicy obracają tokenami DOT, aby utrzymać sieć, i są nagradzani (lub karani!) tokenami DOT, aby zapewnić, że transakcje, które przetwarzają, są ważne.
  • Dodawanie nowych łańcuchów. Sieć Polkadot składa się z kilku konfigurowalnych łańcuchów zwanych parachainami (strukturu danych). Aby dodać nowy parachain do sieci, tokeny DOT muszą zostać zablokowane w procesie zwanym „wiązaniem”.
  • Dostarczanie i dystrybucja żetonów DOT

Do tej pory w obiegu znajduje się ponad 1 000 000 000 (1 miliard) tokenów DOT https://beatcoin.pl/notowania/ . W pierwszym roku inflacja powinna wynosić 10%, ale w przyszłości może się to zmienić. Około 58% początkowej liczby tokenów DOT trafiło do inwestorów biorących udział w sprzedaży tokenów, natomiast 30% zostało przeznaczone dla „Web 3 Foundation” na rozwój i inne działania. Niecałe 12% zostało przeznaczone na przyszłe działania fundraisingowe (proces zdobywania funduszy).

Krótka informacja o tym, jak kupić Polkadot:

  • Załóż portfel kompatybilny z Polkadot i znajdź swój adres DOT;
  • Jak kupić Polkadot? Zarejestruj się w giełdzie, która oferuje tę kryptowalutę;
  • Kup DOT za pomocą waluty fiat, kryptowaluty lub karty bankowej;
  • Przekaż swoje tokeny DOT do portfela.

 

Jak kupić Polkadot?

Kup portfel kompatybilny z kryptowalutą Polkadot. Zakładając, że chcesz kupować i trzymać DOT przez dłuższy czas, ważne jest, abyś miał kompatybilny portfel do jego przechowywania. Wiele głównych portfeli nie zintegrowało jeszcze Polkadot, ale jest prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości zobaczymy wiele innych portfeli kompatybilnych z DOT.

Portfele sprzętowe z polkadotem

Tak jak w przypadku każdej innej kryptowaluty, najbezpieczniejszym sposobem przechowywania DOT jest korzystanie z portfela sprzętowego. Portfele sprzętowe to fizyczne urządzenia, które bezpiecznie przechowują klucze prywatne użytkownika w trybie offline. Dopóki posiadasz portfel sprzętowy, nikt nie będzie mógł uzyskać zdalnego dostępu do Twoich środków przez Internet.

Portfele sprzętowe Ledger

Portfele sprzętowe Ledger obsługują ogromną liczbę kryptowalut, w tym DOT. Do wyboru są dwa główne modele: Nano X i jego poprzednik, Nano S . Główna różnica między tymi dwoma modelami polega na tym, że Nano X umożliwia zarządzanie portfelem za pomocą telefonu komórkowego lub laptopa.

Obecnie, aby zapisać DOT na swoim urządzeniu Ledger, należy zainstalować aplikację Polkadot Ledger App, która jest używana razem z oficjalnym portfelem internetowym Polkadot-JS, o którym mowa poniżej.

Portfele oprogramowania Polkadot

„Exodus” to portfel multi-blockchain z doskonałym interfejsem użytkownika. Obsługuje on ponad 100 kryptowalut i tokenów, w tym Polkadot, i został pobrany już ponad 4 miliony razy. Exodus posiada również wbudowaną giełdę, która umożliwia użytkownikom przełączanie się między obsługiwanymi zasobami. Zakładając, że chcesz kupić i trzymać DOT przez dłuższy czas, ważne jest, abyś miał kompatybilny portfel do jego przechowywania.

 

Powiązane artykuły

10 najbardziej popularnych kryptowalut na świecie.

teoriabiznesu.pl

Encyklopedia ostrzeżeń przed oszustami – bankowe, państwowe, policyjne, dostawców usług

teoriabiznesu.pl

Szkolenie z BLOCKCHAIN – czyli smart kontrakty w praktyce

teoriabiznesu.pl