Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Jak pozbyć się zadłużenia? Dowiedz się o adwokacie od upadłości konsumenckiej w Warszawie

Jak pozbyć się zadłużenia

Nie każdy biznes okazuje się sukcesem – czasem po działalności gospodarczej pozostaje zadłużenie. Jak się go pozbyć? Wielu przedsiębiorców rozważa upadłość konsumencką. Aby jednak skorzystać z tej instytucji, trzeba spełnić dodatkowe warunki. Dowiedz się, o czym mowa.

Upadłość konsumencka Warszawa – czy przedsiębiorca może skorzystać z upadłości konsumenckiej?

Osoba, która chce skorzystać z upadłości konsumenckiej, musi mieć status konsumenta. Co to oznacza dla przedsiębiorcy? Przed złożeniem wniosku powinien on uporządkować sprawy związane z działalnością gospodarczą – zamknąć firmę, czyli zmienić dane w CEIDG. Dopiero po dopełnieniu formalności były już przedsiębiorca może skorzystać z upadłości konsumenckiej.

Przykład: Pani Anna prowadziła kilka restauracji w różnych miastach. Splot niefortunnych zdarzeń i błędne decyzje biznesowe spowodowały, że pozostała z ogromnymi długami, których nie ma możliwości spłacić. Aby skorzystać z upadłości konsumenckiej, kobieta zamknęła firmę i tydzień później złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Dlaczego planując upadłość konsumencką w Warszawie, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?

Jak można przeczytać na stronie internetowej adwokata od upadłości konsumenckiej w Warszawie: https://kamilgrabarczyk.pl/oddzialy/warszawa/, upadłość konsumencka wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Po pierwsze, dłużnik musi liczyć się z utratą majątku – należący do niego dom, mieszkanie czy samochód zostaną sprzedane, aby zaspokoić wierzycieli. Po drugie, traci on możliwość swobodnego dysponowania poszczególnymi składnikami majątku. To powody, dla których ogłaszając upadłość konsumencką w Warszawie, warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Kancelaria prawna specjalizująca się w upadłości konsumenckiej może:

  • zapewnić wsparcie merytoryczne – odpowiedzieć na pytania czy rozwiać wątpliwości;
  • przygotować wniosek o upadłość konsumencką w Warszawie – od zawartości tego dokumentu zależą dalsze kroki sądu;
  • reprezentować dłużnika przed sądem.

Upadłość konsumencka w Warszawie – czy po upadłości można ponownie zacząć prowadzić firmę?

Byli przedsiębiorcy, którzy rozważają ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Warszawie, mogą zastanawiać się, czy taki krok nie spowoduje, że w przyszłości nie będą mogli ponownie spróbować swoich sił w biznesie. Czy takie obawy są słuszne? Nie, bo upadłość konsumencka nie przekreśla możliwości założenia firmy. Problemem może być jednak odzyskanie zaufania – banki, podobnie jak inne podmioty gospodarcze, będą wiedzieć, że przedsiębiorca w przeszłości skorzystał z instytucji upadłości konsumenckiej.