Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Kancelarie frankowe wciąż mają mnóstwo pracy

Kancelarie frankowe

Mimo, iż wyroków unieważniających kredyty we frankach wydano tysiące, to wciąż zostało mnóstwo kredytów frankowych do unieważnienia. Frankowiczów decydujących się na ten krok przybywa za sprawą wielu wygranych w  sądach, malejących opłat za pomoc prawną. 

Spłacone i niespłacone kredyty we frankach

Analizując sprawy frankowe łatwo można dostrzec, iż od pewnego czasu dominują powództwa frankowiczów, którzy kredyt we frankach już płacili. analiza prawna, jaką oferuje kancelaria frankowa Kielce na wstępie pozwala znaleźć słabe punkty umowy kredytowej i oszacować ryzyko przegranej lub wystąpienia trudności w orzekaniu. Na tym etapie nie ma zupełnie znaczenia, czy zobowiązanie zostało już spłacone, czy też jest w trakcie spłaty. Przed sądem to czy kredyt jest wciąż aktywny czy nie, nie ma znaczenia. ważne jest jedynie aby w sprawie nie była podpisana ugoda z bankiem ani nie nastąpiło przewalutowanie kredytu na złotówki. 

Wycena sprawy frankowej

Punktem wyjścia do wyceny obsługi sprawy frankowej jest analiza prawna. Bardzo wstępną wycenę zapewnia kalkulator frankowy, gdzie wystarczy podać wartość kredytu, ilość rat, bank w którym jest zobowiązanie zaciągnięte i kilka innych podstawowych danych aby otrzymać oszacowane wyliczenie zysku na wypadek wygranej. nie jest to jednak wyliczenie kosztów jakie trzeba zainwestować w wygraną. kancelarie specjalizujące się w tej dziedzinie często oferują swoje usługi wyceny gratis. W większości przypadków ogólna wycena odnosi się do procentu wartości kredytu.

Popyt na pomoc prawną

Wytoczyć powództwo można samodzielnie, nie jest do tego niezbędna kancelaria prawna, jednak dalsze postępowanie warto powierzyć profesjonalnym prawnikom z kancelarii. Argumentacja w sprawie frankowej jest bardzo ważna, podobnie jak terminowość. Podstawą w drodze do wygranej jest znajomość praktyk sądowych, doświadczenie w obsłudze różnych przypadków. Nie jest to tak proste, łatwe jak może się wydawać z boku. Nie obędzie się w sprawie przed sądem bez przesłuchania stron. Warto być przygotowany na klasyczne pytania sądu, a o których nas poinformuje kancelarii. Powierzenie prowadzenia sprawy kancelarii frankowej daje więcej pewności wygrania w postaci unieważnienia kredytu, ale nie tylko. To także nadzieja na szybsze rozstrzygnięcie. 

Popularność powództwa

Dochodzenie swoich racji to nic złego. Wykorzystując okoliczności i możliwości zysku z powództwa do jakiego szereg kancelarii namawia frankowiczów, popularność spraw frankowych wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie i zapewne w krótkim czasie niewiele się zmieni. Wiąz wiele osób nie zna swoich spraw i nie dostrzega szans na odzyskanie wpłaconych pieniędzy. Kampanie informacyjne to zarazem działania marketingowe kancelarii frankowych, które powstały właśnie w celu wsparcia frankowiczów doświadczonym zespołem prawników w dochodzeniu prawa. Dzięki darmowej kalkulacji kosztów i ewentualnych zysków można przeliczyć swój kredyt, nawet jeśli już skończyliśmy jego spłatę. Na tej podstawie można podjąć ostateczną decyzję, czy podjąć wyzwanie i walczyć o unieważnienie umowy kredytowej.