Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Konta dla firm z atrakcyjną premią. Banki walczą o klientów!

Konta dla firm

Konto firmowe przeznaczone jest dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz dla wszelkiego rodzaju spółek. Przed założeniem takiego rachunku warto przyjrzeć się ofertom różnych banków, dzięki czemu można znaleźć darmowe konto firmowe, które obniży koszty prowadzenia działalności.

Kto musi założyć konto firmowe?

Zgodnie z przepisami nie wszyscy przedsiębiorcy muszą posiadać konto firmowe. Jednak wszystkie rozliczenia, na przykład z urzędem skarbowym i ZUS-em, muszą być prowadzone za pomocą rachunku bankowego. Oczywiście można je wykonywać z prywatnego konta, ale wówczas trzeba liczyć się z tym, że urzędy będą miały wgląd we wszystkie operacje, również te osobiste. Należy również pamiętać, że większość banków zabrania prowadzenia rozliczeń firmowych z kont indywidualnych.

Warunkiem otwarcia konta firmowego jest zarejestrowanie firmy. Dopiero po tym etapie można złożyć wniosek o rachunek.

Zalety konta firmowego

Założenie osobnego konta na potrzeby prowadzonej działalności niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala zachować należyty porządek w finansach. Prowadząc jeden rachunek, łatwo jest stracić orientację w rozliczeniach i na przykład wydać pieniądze firmowe na cele prywatne. Kolejną zaletą jest nawiązanie relacji z bankiem na stopie biznesowej. Banki często posiadają specjalną ofertę skierowaną dla przedsiębiorców, którzy prowadzą u nich swoje firmowe rozliczenia.

Promocje na konta dla firm

Rosnąca konkurencja sprawia, że banki starają się przygotowywać coraz ciekawszą ofertę dla nowych i już istniejących firm. Jedna z propozycji to darmowe konto firmowe przez okres kilku miesięcy. Nowością w tym zakresie jest dożywotnie, bezpłatne konto dla firm – obecnie takie oferty także się przewijają. Do tej pory rachunek bankowy dla przedsiębiorców obciążony był znacznie wyższymi opłatami niż konto indywidualne. Jednak najnowsze oferty nie tylko charakteryzują się darmowymi przelewami, ale zapewniają również atrakcyjne pakiety dodatkowych usług.

Za co banki pobierają opłatę?

Otwarcie konta firmowego bez żadnych promocji, wiąże się z koniecznością ponoszenia wielu opłat. Przede wszystkim będzie trzeba liczyć się z dodatkowymi naliczeniami za przelewy wykonywane do kontrahentów oraz do urzędów. Pobierana może być także stała lub zmienna miesięczna opłata. Standardem jest także pobieranie w formie prowizji przez banki procentu od kwot wypłacanych i wpłacanych w bankomatach. Dlatego przed założeniem konta dla firmy, zdecydowanie warto przejrzeć aktualne oferty promocyjne przygotowane specjalnie dla przedsiębiorców.

Więcej porad o kontach firmowych: https://polakoszczedza.pl/ranking-najlepsze-konta-firmowe/