Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Kredyt inwestycyjny: Finansowanie Twoich biznesowych marzeń

Kredyt inwestycyjny

Planujesz rozwój firmy poprzez realizację swoich planów inwestycyjnych? Brak wystarczających środków może znacznie pokrzyżować plany, zatem w tym celu powstał kredyt inwestycyjny. To doskonały sposób na zdobycie potrzebnych funduszy, tym samym wspierając rozwój firmy.

Czym jest kredyt inwestycyjny?

Należy pamiętać, że uzyskanie kredytu dla firm, nie zawsze jest łatwe, dlatego warto skorzystać z pomocy pośrednictwa kredytowego https://splatakredytow.pl/kredyt-dla-firm/, by cieszyć się pozytywną odpowiedzią na nasz wniosek!

Kredyt inwestycyjny powstał w celu realizacji określonej inwestycji. Pozyskane środki można wykorzystać jedynie w sposób, który został opisany w umowie. Zatem nie możemy za pomocą tych pieniędzy dokonywać innych transakcji. W celu rozdysponowania pieniędzy ze wspomnianego kredytu możemy na przykład kupić nieruchomość, pojazdy, maszyny, oprogramowanie czy licencje. Najczęściej ten produkt finansowy charakteryzuje się dużą kwotą oraz wydłużonym okresem spłaty. Zdarza się, że banki wymagają od nas wkładu własnego, który wynosi około kilkudziesięciu procent wartości inwestycji. Natomiast wszystko zależy od oferty wybranego banku, zdarza się, że wkład własny nie jest wymagany. 

Jak znaleźć odpowiednią ofertę kredytową dla swojej firmy?

Ze względu na to, że obecnie mamy dostęp do wielu przeróżnych ofert, znalezienie jednej, najlepszej nie należy do najłatwiejszych. W celu wybrania odpowiedniej oferty można samodzielnie przejrzeć wiele ofert, korzystając ze stron internetowych poszczególnych banków. Innym sposobem jest skorzystanie z dostępnych online rankingów i porównywarek kredytów. Niestety, w obu przypadkach możemy błędnie ocenić atrakcyjność ofert, gdyż mogą okazać się one dla nas nieopłacalne. Na szczęście istnieje sposób, dzięki któremu możemy uniknąć tego typu sytuacji! Wystarczy, że zgłosimy się do pośrednictwa kredytowego po pomoc. Pośrednik przeanalizuje sytuację finansową naszej firmy i dzięki temu będzie w stanie wybrać idealną ofertę dla nas. Co więcej, ekspert pomoże wypełnić nam wniosek o kredyt. Tym samym nie tylko możemy mieć pewność, że wybraliśmy najlepszą możliwą ofertę, lecz także nasze szanse na otrzymanie kredytu wzrosną. 

Jakie należy spełnić warunki, aby otrzymać kredyt dla firm?

Każdy bank może mieć inne wymagania względem kredytobiorcy, natomiast największe znaczenie może mieć to, jaką firmę prowadzimy. Oczywiście nie można zapomnieć o zdolności kredytowej. Niezależnie od tego czy jesteśmy klientem indywidualnym, czy chcemy wziąć kredyt dla firm, musimy pamiętać o tym, że w pierwszej kolejności bank sprawdza naszą zdolność. Dodatkowo kluczowa może okazać się płynność finansowa firmy, gdyż jej brak może sugerować przyszłe problemy z terminową spłatą. Nie należy zapominać także o historii kredytowej, gdyż nieodpowiednie postępowanie w przeszłości może być wyraźnym sygnałem dla banku. Najczęściej instytucje finansowe, postrzegają tego typu kredytobiorcę jako problematycznego klienta. Dodatkowo bank może sprawdzać staż naszej firmy. Niestety większość firm upada na początku swojej działalności, dlatego bank może nie chcieć udzielić kredytu firmie, która niedawno została założona.