Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Kredyt mieszkaniowy przy niskim scoringu? To możliwe!

kredyt mieszkaniowy

To zupełnie naturalne, że wkraczając w dorosłość, w głowie zaczyna kiełkować myśl o własnym kącie. Mieszkanie na własność daje poczucie bezpieczeństwa i stabilności, może też być wyrazem tego, że sobie w życiu poradziliśmy. Jednak zakup jest kosztowny, a kredyt nie zawsze łatwo osiągalny. Na przeszkodzie może stanąć na przykład niski scoring.

Jeśli przyjrzymy się usługom finansowym, to kredyt hipoteczny na mieszkanie cieszy się wyjątkową popularnością. Nieruchomości są drogie i trudno zgromadzić pieniądze na całość. Z tego względu przyszli nabywcy szukają wsparcia finansowego w bankach. Wypełnionych wniosków do banków trafia bardzo dużo, ale tylko część jest akceptowana przez bank. Mimo to nie w każdym przypadku odmowa wniosku oznacza, że kredytu nigdzie nie dostaniemy.

Dlaczego tak trudno dostać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny na zakup domu jest najniżej oprocentowanym kredytem. Jednak dotyczy bardzo wysokich kwot, a spłata jest rozłożona generalnie do 30 lat. To dla banku inwestycja obarczona dużym ryzykiem, dlatego, zanim pożyczy nam pieniądze, bardzo dokładnie się nam przyjrzy. Przeanalizuje naszą sytuację zarobkową. Sprawdzi, na jakim poziomie są nasze stałe wydatki, czy korzystamy z karty kredytowej, czy wywiązywaliśmy się z rat przy poprzednich kredytach. Ważny jest nasz wiek, stan cywilny to, czy kredyt bierzemy jako osoba samotna, czy z kimś. Wszystko to wyraża się w formie punktów, czyli scoringu. Im wyższa jest jego wartość, tym większą mamy szansę na uzyskanie kredytu. Co wtedy, gdy scoring jest bardzo niski lub zerowy?

Jak starać się o kredyt hipoteczny na mieszkanie, jeśli scoring jest niski?

Kiedy składamy swój pierwszy wniosek, jesteśmy pełni wiary w to, że dostaniemy decyzję pozytywną. Z każdą kolejną odmową ta wiara topnieje, aż tracimy nadzieję. Część osób porzuca swoje marzenia, inni dociekają przyczyn odrzucenia wniosku i starają się poprawić swoją sytuację, by za jakiś czas spróbować ponownie z wyższym scoringiem. A co, jeżeli potrzebujemy mieszkania szybko, albo znaleźliśmy to idealne? W takiej sytuacji pomocne mogą być tzw. trudne kredyty hipoteczne.

Specjalizuje się w nich na przykład mbconsulting.pl. Doradcy z tej firmy pomagają wielu osobom z województwa pomorskiego, których wniosek był odrzucony właśnie przez niski scoring lub inne utrudnienia. Jeśli mamy wkład własny i pewność, że będziemy w stanie spłacać raty, to możemy mieć pewność, że wniosek złożony przez doradcę zakończy się sukcesem. Doradcy finansowi mbconsulting.pl dzięki doświadczeniu w branży, doskonale wiedzą, które banki i osoby decyzyjne w nich w sposób bardziej liberalny podchodzą do udzielania kredytów. Cieszą się także zaufaniem osób decyzyjnych w bankach. To dzięki temu nie tylko będą w stanie wywalczyć dla nas kredyt, ale także atrakcyjne warunki spłaty. To rozwiązanie, z którego skorzystało już wiele osób, które wcześniej spotkały się z kilkukrotną odmową banku.