Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Kredyt przez Internet na wymarzone wakacje — jak uzyskać i na co zwrócić uwagę?

kredyt przez internet

Choć w czasie pandemii podróżowanie za granicę nie jest tak łatwe, nie jest także niemożliwe. Marzysz o słonecznym Meksyku, egzotycznym Zanzibarze, a może uwielbianych przez Polaków Wyspach Kanaryjskich? Sięgnij po kredyt gotówkowy i przeżyj niezapomnianą przygodę! Jak go uzyskać i na co zwrócić uwagę przez podpisaniem umowy? Podpowiadamy.

Pandemia COVID-19 odbiła się na wielu obszarach codziennego życia Polaków. Spowodowała potężne kryzysy w wielu branżach, obudziła uśpione lęki o jutro i znacząco utrudniła zagraniczne podróże.

Rzeczywistość wczoraj i dziś

W marcu 2020 roku nikt z nas nie wiedział, jakie konsekwencje przyniesie za sobą epidemia chińskiego wirusa. Wśród nastrojów społecznych dominował strach i potężne obawy o przyszłość. Dziś, kiedy Polacy nauczyli się żyć w nowej codzienności, rzeczywistość coraz bardziej zaczyna przypominać tę sprzed wybuchu pandemii. Niestety z powodu rządowych ograniczeń wiele aktywności wciąż pozostaje poza zasięgiem, a mieszkańcy naszego kraju coraz bardziej tęsknią za ulubionymi aktywnościami, także podróżami.

Podróżowanie w czasie pandemii

Wbrew obiegowej opinii zagraniczne podróże są obecnie nie tylko możliwe do zrealizowania, ale także bardzo popularne. Nawet pomimo obowiązku wykonywania testów na obecność koronawirusa. Hotele w Meksyku, na Zanzibarze i Wyspach Kanaryjskich są pełne polskich turystów, a na plażach i w okolicach turystycznych atrakcji język polski da się słyszeć niemal każdego dnia. Marzysz o zagranicznej podróży? Chcesz wreszcie porządnie wypocząć? Jeśli nie masz oszczędności, rozważ sięgnięcie po tani kredyt gotówkowy przez internet.

Kredyt gotówkowy na wymarzone wakacje

Kredyt gotówkowy to popularny produkt bankowy. Pozyskane z niego środki możesz przeznaczyć na dowolny cel niezwiązany z działalnością gospodarczą. Może to być nie tylko zagraniczna podróż, ale także remont mieszkania, kupno wymarzonego sprzętu RTV czy bieżące wydatki. Sięgając po kredyt przez internet, w zależności od banku pożyczysz od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a pożyczone środki zwrócisz w miesięcznych ratach — kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu. Aby kredyt gotówkowy okazał się realnym wsparciem, nie obciążając przy tym portfela, warto poprzedzić jego wybór dokładną analizą dostępnych na rynku ofert.

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Choć oferty kredytów gotówkowych w poszczególnych bankach na pierwszy rzut oka wyglądają niemal identycznie, różnią się od siebie niewielkimi, lecz istotnymi szczegółami. To właśnie one często decydują o atrakcyjności kredytu — rozumianej nie tylko jako niskie koszta, ale także prostota i wygoda obsługi.

Zanim podpiszesz umowę z bankiem, koniecznie sprawdź:

  • ile wynosi RRSO kredytu przez internet. To właśnie RRSO (a nie oprocentowanie) zobrazuje w praktyce, ile zapłacisz za pożyczone pieniądze. Im niższe RRSO, tym tańszy kredyt;
  • czy bank zaoferuje Ci gwarancję stałego oprocentowania. Dzięki takiemu udogodnieniu zachowasz pewność, że rata Twojego kredytu nie wzrośnie przez cały okres spłaty;
  • czy będziesz mógł samodzielnie wybrać dzień spłaty raty. Taka konstrukcja pomoże zminimalizować ryzyko opóźnień w spłacie;
  • jak szybko dostaniesz pieniądze. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na czasie, upewnij się, jak szybko bank zweryfikuje wniosek i wykona przelew;
  • czy możesz dopełnić wszystkich formalności (nie tylko złożyć wniosek) przez Internet, bez wychodzenia z domu. Dziś w czasie pandemii jest to szczególnie ważne.

Jak otrzymać kredyt przez Internet?

Procedury towarzyszące wnioskowaniu o kredyt gotówkowy przez Internet w każdym banku są nieco inne. Aby zobrazować je w praktyce, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim Mistrzowski kredyt gotówkowy oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Aby otrzymać Mistrzowski kredyt gotówkowy przez Internet:

  • wypełnij formularz na stronie internetowej banku;
  • poczekaj na kontakt ze strony doradcy. Ekspert zadzwoni do Ciebie i przedstawi szczegółowe warunki propozycji;
  • zaloguj się do aplikacji i zaakceptuj warunki umowy oraz wykonaj przelew zwrotny potwierdzający tożsamość lub bezpłatnie zamów kuriera, który dostarczy dokumenty do domu;
  • ciesz się z dodatkowej gotówki na realizację marzeń.

Teraz wystarczy już tylko znaleźć wypatrzoną ofertę, dokonać rezerwacji i zacząć pakować walizkę!