Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Lokaty bez konta, czyli Twoja droga do bezpiecznych oszczędności

lokata bez konta

Lokaty bez konta to atrakcyjne produkty bankowe, skierowane do klientów poszukujących prostych rozwiązań finansowych. Pozwalają na bezpieczne ulokowanie oszczędności. Z pewnością usatysfakcjonują każdego, kto unika zbędnych formalności. Wybierając lokaty bez konta, nie musisz obawiać się zakładania kolejnego rachunku bankowego. To znacząco przyspiesza i upraszcza cały proces, a ponadto pozwala uniknąć dodatkowych opłat. Sprawdź jakie korzyści płyną z założenia takiego produktu.

Założenie lokaty przez internet – jak to zrobić?

Założenie lokaty przez internet to proces, który został maksymalnie uproszczony i zautomatyzowany. Wystarczy wypełnić wniosek online, który jest intuicyjny i prosty. Po założeniu lokaty przelewasz swoje środki na wskazane konto techniczne i czekasz na potwierdzenie od banku, które otrzymasz w formie e-maila i SMS-a.

Czym różni się lokata od konta oszczędnościowego?

Dla wielu osób lokata jak i konto oszczędnościowe mogą wydawać się podobnymi produktami finansowymi, jednak nic bardziej mylnego. Lokata posiada określony termin i gwarantowane oprocentowanie. Podczas jej trwania nie ma możliwości wypłacania środków bez utraty odsetek. W przypadku konta oszczędnościowego możesz wpłacać, jak i wypłacać środki w dogodnym dla siebie momencie. Pamiętaj jednak, że konto oszczędnościowe ma zazwyczaj niższe oprocentowanie niż lokata terminowa. Niejednokrotnie można jednak natrafić na atrakcyjne promocje, które rekompensują tą klasyczną zależność.

Rankingi lokat – dlaczego warto je śledzić?

Rankingi to zdecydowanie przydatne źródło informacji dla każdego, kto chce świadomie inwestować swoje oszczędności i poszukuje optymalnego rozwiązania wśród wielu ofert bankowych. Odpowiednio przygotowany ranking lokat bankowych pozwoli Ci uzyskać informacje, które banki oferują swoim klientom najlepsze warunki. Dzięki niemu możesz podjąć odpowiednią decyzję w kwestii swoich finansów: https://polakoszczedza.pl/najlepsze-lokaty-ranking-lokat-bankowych/

Gwarancje BFG, czyli bezpieczeństwo Twoich oszczędności

Bankowy Fundusz Gwarancyjny to instytucja finansowa, która zabezpiecza Twoje środki zdeponowane na lokacie aż do kwoty 100 000 EUR. To nie tylko formalność, ale realne zabezpieczenie, które daje Ci pewność, że w przypadku problemów finansowych banku Twój depozyt jest bezpieczny. Wspomniany limit 100 000 EUR dotyczy jednego banku. Tym samym możemy lokować oszczędności w kilku bankach, jeśli chcemy zabezpieczyć kwotę większą niż maksymalna gwarancja BFG dla pojedycznej instrytucji finansowej.