Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Medale okolicznościowe i przypinki – wyjątkowe wyróżnienia

medal

Co robimy, chcąc wyróżnić się z tłumu lub pozwolić na to innym osobom czy podmiotom? Możemy np. oryginalnie się ubrać lub zastosować specjalne ozdoby, które zwrócą na nas uwagę innych. Jednocześnie na niecodzienną oprawę zasługują podniosłe wydarzenia i rocznice. Także i wtedy możemy sięgnąć po sprawdzone metody na zainteresowanie tłumu. Wśród niewielkich gadżetów, które mają prestiżowy charakter i pozwalają na podkreślenie zasług nagrodzonych, można wymienić między innymi medale i przypinki metalowe.

Zwiększanie rangi wydarzenia dzięki medalom

Wbrew powszechnemu przekonaniu medal nie jest jedynie symboliczną nagrodą dla sportowców, którzy zwyciężają w swoich konkurencjach, bijąc kolejne rekordy szybkości czy celności. Jednak kto powiedział, że medale okolicznościowe muszą być domeną świata sportu? Nic podobnego. Medale wręczane są również najlepszym pracownikom albo tym, którzy obchodzą jubileusze w pracy. Mogą być wykorzystywane w polityce czy też w szeroko rozumianej sferze społecznej, gdzie są oferowane wielkim osobistościom i ludziom, którzy np. zasłużyli się dla polskiej kultury.

Często medale też pełnią funkcję prestiżową i pamiątkową. Mogą przypominać o wielu ważnych wydarzeniach i rocznicach. Każdy może zamówić medal z indywidualnie dopasowaną grafiką czy napisami. Medale okolicznościowe na zamówienie są robione z trwałego metalu, w różnych kształtach i kolorach. Mogą one mieć kształt prostokąta, kwadratu, trapezu, ale i nieregularny, ze żłobieniami i grawerem. Odlewane medale można opatrzyć spersonalizowaną dedykacją.

Każda osoba, która będzie miała okazję otrzymać taki medal, poczuje się bez wątpienia doceniona i będzie miała coś, co zawsze będzie przypominało jej o tym, czego dokonała. Uhonorować można kogoś również za pomocą nieco mniejszych ozdób – pinsów, czyli przypinek metalowych.

Wyróżnienie dla każdego

W polityce, w branży gospodarczej, ale i wśród przedstawicieli różnych subkultur wykorzystywane są pinsy. To inaczej przypinki metalowe, najczęściej wpinane w klapę marynarki lub żakietu, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten ciekawy element biżuteryjny ozdabiał torbę czy czapeczkę z daszkiem. Można je stosować także do identyfikacji wizualnej w firmie – pinsy mogą nosić pracownicy do stroju oficjalnego i firmowego.

Dostępne są pinsy spersonalizowane, które można opatrzyć grafiką, hasłem reklamowym czy logo firmowym. Nie ma większych ograniczeń w zakresie kształtu czy kolorystyki takiej metalowej ozdoby. Przypinki można wręczyć wszystkim pracownikom, klientom czy kluczowym kontrahentom, by wzmocnić wizerunek marki – firmy czy produktów. Z pewnością przypinki do marynarki można traktować w kategoriach wyróżnika. M.in. sprawiają one, że możemy poczuć się częścią danej organizacji lub społeczności.