Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Najpopularniejsze miejsca na zakup inwestycji w Dominikanie

Najpopularniejsze miejsca na zakup inwestycji w Dominikanie

Rozważasz zakup nieruchomości na Dominikanie w ramach inwestycji i zabezpieczenia swoich środków finansowych? Poznaj najpopularniejsze turystyczne strefy na Dominikanie i przekonaj się, dlaczego warto dokonać inwestycji w apartamenty w Puerto Plata lub w innym regionie tego kraju.

Korzyści z zakupu apartamentu na Dominikanie

Wyspy Karaibskie to bardzo atrakcyjna destynacja turystyczna – całoroczne lato, zapierające dech w piersiach widoki i mnóstwo atrakcji przez cały rok przyciągają turystów, którzy wynajmują pokoje w hotelach lub apartamenty – Dominikana to kraj uwielbiany zarówno przez turystów, jak i inwestorów.

Osoby chcące zainwestować pieniądze w zakup nieruchomości na Dominikanie mogą czerpać z tego korzyści przez cały rok, wynajmując apartament turystom lub osobom podróżującym w celach zawodowych czy biznesowych. Ponadto posiadanie własnego apartamentu na Karaibach to także możliwość korzystania z niego na własne potrzeby – można spędzać tam urlopy czy emeryturę.

Region a cena za m2

Zakup nieruchomości na Dominikanie może generować różne koszty. Cena za m2 zależy od różnych czynników, do których należą m.in. atrakcyjność turystyczna danego regionu, średnie ceny w wybranej lokalizacji, ale przede wszystkim standard panujący w danym apartamencie. Dlatego warto dobrze określić budżet, jaki chce się przeznaczyć na inwestycję, zapoznać się z cenami apartamentów w danym regionie, a także wziąć pod uwagę aspekty prawne, np. wysokość należnego podatku za zakup nieruchomości czy podatku dochodowego od wynajmu.

Dlaczego Puerto Plata?

Puerto Plata to region położony na północnym wybrzeżu Dominikany, nad Oceanem Atlantyckim. Słynie z pięknych plaż, wśród których szczególnie uwielbiane przez turystów są Playa Dorada czy Sosúa. W zatoce Cofresi dostępne są także inne atrakcje, takie jak przystanie i porty dla jachtów wycieczkowych, pole golfowe, wodospady Damajagua, Park Narodowy Isabel de Torres czy park oceaniczny Ocean World Adventure Park.

Apartamenty w Puerto Plata dostępne są w przystępnych cenach, dzięki czemu są atrakcyjne zarówno dla inwestorów, jak i turystów.

Punta Cana – co wyróżnia ten region?

Punta Cana to region położony na południowo-wschodnim wybrzeżu Dominikany, nad Morzem Karaibskim. Znajduje się w nim wiele luksusowych resortów i plaż (m.in. popularna plaża Bávaro). Turyści i mieszkańcy mogą korzystać z licznych pól golfowych czy ośrodków umożliwiających uprawianie sportów wodnych.

Ceny za m2 są wyraźnie wyższe niż w pozostałych regionach Dominikany.

Santo Domingo – atrakcyjna stolica Dominikany

Santo Domingo to położona na południowym wybrzeżu stolica Dominikany. Oprócz dostępu do Morza Karaibskiego znajdują się tu bogate kulturowo dzielnice z kolonialną architekturą. To popularne miejsce wśród osób, dla których destynacją turystyczną jest Dominikana – hotel lub apartament mogą wiązać się z różnymi kosztami, zależnymi od standardów, a także dzielnicy.

Każdy z tych regionów ma swoje unikatowe zalety i atrakcje, które przyciągają turystów i inwestorów. Wybór zależy od osobistych preferencji i celów inwestycyjnych.