Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Niezbędne fakty o Bitcoin

kryptowaluty

Bitcoin to cyfrowa waluta, która dla niektórych jest tajemnicą. Z czasem zyskał popularność i wiele osób zaczyna się nim interesować. Każdy chce sprawdzić swoje szczęście, inwestując w tę elektroniczną walutę. Bitcoin pozwala na wymianę i transakcje w inny sposób niż konwencjonalne pieniądze. Zanim zdecydujesz się użyć Bitcoin do poważnej transakcji, dowiedz się więcej na ten temat. Być może chcesz odwiedzić https://immediate-edge.pl/, aby zarejestrować się i rozpocząć handel tą cyfrową walutą. Oto fakty, które musisz wiedzieć o Bitcoin.

Płatności Bitcoin są nieodwracalne

Płatności Bitcoin nie mogą zostać cofnięte i to jest trudna prawda. Osoba, z którą dokonujesz transakcji, jest jedyną osobą, która może ją odesłać. Dlatego upewnij się, że możesz zaufać dowolnej organizacji lub osobie, zanim dokonasz z nimi transakcji. Powinny mieć ugruntowaną reputację, potwierdzającą, że są legalne i mogą w razie potrzeby cofnąć transfer. Najlepszą rzeczą w portfelach Bitcoin jest to, że większość z nich rozpoznaje, kiedy popełniasz błędy. Dlatego możesz mieć szczęście, jeśli Twój portfel kryptowalutowy nie pozwala na pomyłkowe przelanie środków na nieprawidłowy adres.

Opodatkowanie

Wiele krajów wymaga płacenia podatku od zysków z Bitcoinów. Nie jest to oficjalna waluta, ale niektóre przepisy w różnych krajach wymagają od użytkowników płacenia podatku od wszystkiego, co generuje wartość podczas transakcji. Dotyczy to również Bitcoina. Dlatego użytkownicy Bitcoin powinni wziąć pod uwagę odpowiednie konsekwencje podatkowe podczas korzystania z tej wirtualnej waluty. Aby uniknąć problemów z władzami podczas korzystania z Bitcoin, najlepiej jest przestrzegać wymogów prawnych rządu dotyczących płacenia podatków.

668 milionów transakcji

Od czasu uruchomienia bitcoina w 2009 roku ludzie i firmy dokonały 668 transakcji Bitcoin. Liczba ta wzrosła w ostatnich latach i prawdopodobnie będzie nadal rosła, ponieważ coraz więcej osób dowiaduje się o Bitcoinie i rozumie jego zalety.

Proces wydobycia

Wydobywanie bitcoinów jest kosztownym przedsięwzięciem. Założenie platformy wydobywczej Bitcoin i koszty energii elektrycznej mogą wypalić dziurę w kieszeni. Ponadto wydobycie bitcoinów wymaga specjalnych serwerów.

Z tych powodów większość ludzi i firm woli kupować Bitcoin.

Prawie 100 000 milionerów Bitcoin

Trudno jest określić, ilu jest milionerów lub miliarderów Bitcoin. Wynika to z faktu,  że portfele kryptowalut są anonimowe, a ceny Bitcoina znacznie się wahają. Jednak na świecie istnieje około 98 180 adresów BTC. Forbes 2021 umieścił 12 miliarderów kryptowalut na swojej liście miliarderów. Wśród nich byli bliźniacy Winklevoss i Sam Bankman z FIX-Fried.

Tożsamość twórcy jest nieznana

Nikt nie wie, kto jest oryginalnym twórcą Bitcoina. W 2009 roku Satoshi Nakamoto wprowadził tę cyfrową walutę. W 2010 roku ten tajemniczy twórca zniknął z Internetu. Nikt nie wie, czy jeszcze żyje, czy nie. Istnieją pewne teorie spiskowe na temat założyciela, zgodnie z którymi za stworzeniem Bitcoina stały cztery firmy.

Satoshi Nakamoto komunikował się z ludźmi tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej lub konferencji. Ponadto w jego portfelu Bitcoin znajduje się około 980 000 monet, co czyni go najbogatszą jednostką na świecie.

Podaż bitcoinów jest ograniczona

W historii będzie tylko 21 milionów Bitcoinów. Z tej liczby górnicy wygenerowali tylko 16,3 mln. Protokół Bitcoina przewiduje, że górnicy wyprodukują wszystkie możliwe tokeny w 2140 roku. Zgodnie z protokołem Bitcoin, po osiągnięciu tej liczby górnicy nie mogą generować nowych Bitcoinów.

System Bitcoin zmniejsza nagrody dla górników o połowę co cztery lata. To wyjaśnia, dlaczego, podczas gdy około 90% wszystkich możliwych Bitcoinów jest już w obiegu, wygenerowanie pozostałych 2,2 miliona monet zajmie wiele lat.

Uwagi końcowe

Bitcoin zyskał ogromną popularność, głównie ze względu na technologię, na której się opiera, przejrzystość i wydajność. Ta elektroniczna waluta nie jest jedyną kryptowalutą na świecie. Jest to jednak pionierska wirtualna waluta, która dała jej przewagę jako pierwsza. Zrozumienie tych faktów pozwoli Ci zdecydować, czy chcesz używać, handlować lub inwestować w tę wirtualną walutę.